29.06 - 30.06.2019

Norsk Kennel Klub

Best in show Hollings, Patsy
1 0645 Estava Rain Royal Touch American Akita
Eier

Friedrich Birkmar
Norge

Oppdretter
Friedrich Birkmar
Norge

2 1549 Lundecock's Coconut Shetland Sheepdog
Eier

Finn Helge Olsen
Norge

Oppdretter
Ulrika Nordieng
Sverige

3 1621 Statesman Miss Divine Amerikansk Cocker Spaniel
Eier

Vibeke Paulsen
Norge

Oppdretter
Vibeke Paulsen
Norge

4 2447 Aziz Qitarah Saluki
Eier

Ingunn Solberg Eriksson
Sverige

Oppdretter
Nicklas Eriksson, Ingunn Solberg Eriksson
Sverige

Best in show valp
1 5103 Artic Flyer's Wild Winter Rose Chinese Crested
Eier

Lola Marie Folcke
Norge

Oppdretter
Lola Marie Folcke, Daniloff Maria, Stenhaug Tone Lise
Norge

2 5118 Courtborne Romeo Whippet
Eier

Kristin Hoff
Norge

Oppdretter
Kristin Hoff, Lien Jørgen Courtborne, Hoff Steinar, Hoff Rita
Norge

3 5008 Urban Decay V. Nobel Line Dobermann
Eier

Hilde Solbakken
Norge

Oppdretter
Ingrid Wesenberg, Haglind Glenn-are
Norge

4 5099 Eyecatching Twisted Sister Labrador Retriever
Eier

Frode Wilhelm Hultgren
Norge

Oppdretter
Siv Sandø
Norge

Gruppe 1 Heinilä, Maija
1 1549 Lundecock's Coconut Shetland Sheepdog
Eier

Finn Helge Olsen
Norge

Oppdretter
Ulrika Nordieng
Sverige

2 1382 La-faja's Heart And Soul Bearded Collie
Eier

Helle Haugen Lund
Norge

Oppdretter
Line Haugen Paulsby
Norge

3 1519 Best Of The Best By Ahmed Boziev Schipperke
Eier

Christine Sonberg
Norge

Oppdretter
A. A Boziev
Russland

4 1412 Bouvpilot Sweet Revenge Bouvier Des Flandres
Eier

Mette E M Tufte
Norge

Oppdretter
F Lambert
Storbritannia

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 1 valp
1 5078 Pepzy Av Theahagen Schäferhund Normalhår
Eier

Bjørn Pettersen
Norge

Oppdretter
Bjørn Bye, Sandvik Siw
Norge

2 5085 Skutegårdens Jänta Welsh Corgi Cardigan
Eier

Cathrin Nordin
Sverige

Oppdretter
Cathrin Nordin
Sverige

4 5080 Dexter Shetland Sheepdog
Eier

Marit Oline L Gunnesmo
Norge

Oppdretter
Kristin Jæger
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 2 Sunde, Marit
1 0177 Nordlandia Danes Sputnik Grand Danois
Eier

Elisabeth Bugge Olsen
Norge

Oppdretter
Johan Ottersten
Sverige

2 0278 Wiseweilers Mr. Mister Rottweiler
Eier

Frode Wilhelm Hultgren
Norge

Oppdretter
Ann Wiseman Stavdal
Norge

3 0198 Skjærgaardens Bumbibears Bombo Leonberger
Eier

Tone Mosby
Norge

Oppdretter
Tone Mosby, Lillelien Nina
Norge

4 0076 Optimus Living Proof Bullmastiff
Eier

Hilde Gro Kjeldby
Norge

Oppdretter
Peter J Myers
Storbritannia

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 2 valp
1 5008 Urban Decay V. Nobel Line Dobermann
Eier

Hilde Solbakken
Norge

Oppdretter
Ingrid Wesenberg, Haglind Glenn-are
Norge

2 5011 Vidablick Rockstar Dvergschnauzer Salt/pepper
Eier

Hilde Orbekk
Norge

Oppdretter
Annika Jarmeus
Sverige

3 5002 Cafridas Victoric Veni Vidi Vici Berner Sennenhund
Eier

Vigdis Karlsen Løken
Norge

Oppdretter
Vigdis Karlsen Løken
Norge

4 5010 Tarattus Hazel-e Dvergpinscher
Eier

Caroline Elise Hals
Norge

Oppdretter
Caroline Elise Hals
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 3 Robbins, Janelle Wendy
1 0479 Miraristaff Lonesome Rider Staffordshire Bull Terrier
Eier

Mette Grøntoft
Norge

Oppdretter
Mette Grøntoft, Øien Vegard
Norge

2 0402 Knøtteliten's Esme Jack Russell Terrier
Eier

Ida Teigland Trudvang
Norge

Oppdretter
Inger-lise Teigland, Hopkins Marit Charlotte, Trudvang Ida Teigland, Nucera Pietro
Norge

3 0530 Westicon Indeed I Am West Highland White Terrier
Eier

Connie Krokvik
Norge

Oppdretter
Connie Krokvik
Norge

4 0404 Northbound Fortune Finnegan Kerry Blue Terrier
Eier

Marianne Grønlie
Norge

Oppdretter
Tor Eirik Huldt-hagan
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 3 valp
1 5027 Smackjack Femme Fatale Jack Russell Terrier
Eier

Mona Suul
Norge

Oppdretter
Bente Fagerheim Strand
Norge

2 5036 Dalstaff's Come Together Staffordshire Bull Terrier
Eier

Katrine Westerby
Norge

Oppdretter
Katrine Westerby, Westerby Jenny
Norge

3 5039 Sonata Di Luna Bastina Yorkshire Terrier
Eier

Franziska Walter
Norge

Oppdretter
Jelena Zozulia
Norge

4 5032 Rustic Russell Dog Rose Parson Russell Terrier
Eier

Kari Anne Horge
Norge

Oppdretter
Kari Anne Horge
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 5 Skaar, Torbjörn
1 0645 Estava Rain Royal Touch American Akita
Eier

Friedrich Birkmar
Norge

Oppdretter
Friedrich Birkmar
Norge

2 0696 Bazinga Dracarys The Deathstroke Faraohund
Eier

Simon Tien Hansen
Norge

Oppdretter
Simon Tien Hansen
Norge

3 0984 Rajumas Imre Of Frenchy Samojedhund
Eier

Gro Moe-gumø
Norge

Oppdretter
Gro Moe-gumø
Norge

4 0730 Sima Av Vintervidda Finsk Lapphund
Eier

Christian Lauluten
Norge

Oppdretter
Christian Lauluten, Wahlquist Per Ola
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 5 valp
1 5049 Peer Gynt's Xenon Chow Chow
Eier

Ann Elin Nytrø Balstad
Norge

Oppdretter
Ann-cathrin Kaldhusdal Joten, Krok Tina Eline
Norge

3 5048 Kingwanas Yippee Kay-ey Basenji
Eier

Marian Hansen
Norge

Oppdretter
Liv Irene Nyfløt Lie, Lie Dag Christer
Norge

4 5064 Kleivadalens B-r Aiko Norsk Elghund Grå
Eier

Arnhild Myklegard
Norge

Oppdretter
Line Bjørshol, Bjørshol Jan, Bjørshol Olav
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 6/4 Moseby, Elisabeth Aune
1 1057 Alotorius Old Glory Beagle
Eier

Faruk Mujanic
Norge

Oppdretter
Jakub Szwalek
Polen

2 0553 Minstemann's Eros Dachshund Korthåret
Eier

Anita Solberg
Norge

Oppdretter
Anita Solberg, Solberg Åge
Norge

3 1090 Gåvålias Klang Dunker
Eier

Ingar Gravrok
Norge

Oppdretter
Hans Christian Pedersen
Norge

4 1126 Kifani's Kamili Eros' Binti Nandi Rhodesian Ridgeback
Eier

Ole Alexander Lund
Norge

Oppdretter
Marianne D Lund
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 6/4 valp
1 5042 Minstemann's Konrad Dvergdachshund Korthåret
Eier

Anita Solberg
Norge

Oppdretter
Anita Solberg, Solberg Åge
Norge

2 5072 Våttåfjellets Zucca Beagle
Eier

Gjermund Eid
Norge

Oppdretter
Nils Kjøsnes
Norge

3 5040 Longuedog's Rigoletto Dachshund Langhåret
Eier

Anne Bergsengene
Norge

Oppdretter
Christina Bergsengene Gulbrandsen
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 7 Schulze, Randi
1 1203 Skarsemsløkkja's Larris Vorstehhund Strihåret
Eier

Birgit Westgård
Norge

Oppdretter
Jan Løkken, Løkken Siv
Norge

2 1166 Raudsildras Sønn De Lux Irsk Setter
Eier

Nina Nordby Kjelsberg
Norge

Oppdretter
Kjell A Knudsen, Egeland Inger
Norge

3 1172 Chandhally Cockney Rebel Italiensk Spinone
Eier

Nina R Fleming
Storbritannia

Oppdretter
N R Fleming
Storbritannia

4 1137 Belle V.'t Wilhoeckske Drentsche Patrijshond
Eier

Elisabeth Gilek
Sverige

Oppdretter
Willeke Loots
Nederland

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 8 Sauge, Jan Roger
1 1621 Statesman Miss Divine Amerikansk Cocker Spaniel
Eier

Vibeke Paulsen
Norge

Oppdretter
Vibeke Paulsen
Norge

2 1681 Zoete Zonsopgang V. Elegast Curly Coated Retriever
Eier

Greta Opdahl
Norge

Oppdretter
B M V. D. Zwet
Nederland

3 1731 Springtrend Silver Shadow Engelsk Springer Spaniel
Eier

Vanja E Trøbakk Sliwa
Norge

Oppdretter
Snorre Aslaksen
Norge

4 1766 Almanza Backseat Driver Flat Coated Retriever
Eier

Ragnhild Ulin
Sverige

Oppdretter
Ragnhild Ulin
Sverige

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 8 valp
1 5099 Eyecatching Twisted Sister Labrador Retriever
Eier

Frode Wilhelm Hultgren
Norge

Oppdretter
Siv Sandø
Norge

2 5093 Flatnews Shine Like A Star Flat Coated Retriever
Eier

Guro Marie Brunsby
Norge

Oppdretter
Stein Feragen
Norge

3 5095 All I Want Av Vervik Golden Retriever
Eier

Berit Elise Ulseth
Norge

Oppdretter
Anne-margrethe Bjørvik
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 9 Zwaartman-Pinster, Ineke
1 2135 Wanted As Aligned By Cossu Løwchen
Eier

Dennis Mauseth
Norge

Oppdretter
Jari Partanen
Norge

2 2162 Ballentine's Happy Face Mellompuddel
Eier

Annette Kallevik
Norge

Oppdretter
Anne Lise Toresen
Norge

3 2279 Bergrabben's Constantin I I Tibetansk Spaniel
Eier

Sonja Dramstad
Norge

Oppdretter
Gunvor Sörensen
Sverige

4 2202 Shevilan Juicy Orange Petit Brabancon
Eier

Finn Arne Kroken
Norge

Oppdretter
Ilana Sevski
Latvia

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 9 valp
1 5103 Artic Flyer's Wild Winter Rose Chinese Crested
Eier

Lola Marie Folcke
Norge

Oppdretter
Lola Marie Folcke, Daniloff Maria, Stenhaug Tone Lise
Norge

2 5106 Raolex Sweetest Devotion Mops
Eier

Sheila Rao
Norge

Oppdretter
Sheila Rao, Eivindsen Ole-johan
Norge

3 5110 Mini Lion's Santino Shih Tzu
Eier

Lene Norseth Granholt
Norge

Oppdretter
Eva Lind
Norge

4 5108 Purple Sensation Jack Sparrow Papillon
Eier

Rune Johnny Bernhus
Norge

Oppdretter
Rune Johnny Bernhus
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 10 Salamon, Ludovica
1 2447 Aziz Qitarah Saluki
Eier

Ingunn Solberg Eriksson
Sverige

Oppdretter
Nicklas Eriksson, Ingunn Solberg Eriksson
Sverige

2 2414 Cormacs Tariq Irsk Ulvehund
Eier

Odd Myhre
Norge

Oppdretter
Odd Myhre
Norge

3 2400 Scheztaya The Swing Of Things Borzoi
Eier

Tollak Johan Skogland
Norge

Oppdretter
Helena Månsson Håkansson
Sverige

4 2517 Courtborne Hera Whippet
Eier

Kristin Hoff
Norge

Oppdretter
Steinar Hoff
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 10 valp
1 5118 Courtborne Romeo Whippet
Eier

Kristin Hoff
Norge

Oppdretter
Kristin Hoff, Lien Jørgen Courtborne, Hoff Steinar, Hoff Rita
Norge

2 5115 Samawi Absolute Priority Afghansk Mynde
Eier

Laila Danielsen
Norge

Oppdretter
Kari-anne Jacobsen
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Beste veteran, dag 1 Hollings, Patsy
1 0285 Kimura's Mary Poppins Rottweiler
Eier

Kathrin Myhra
Norge

Oppdretter
Kathrine Øksnevad Lindstrøm
Norge

2 0350 Rabben's As Good As It Gets Cairn Terrier
Eier

Halvor Sigfridstad
Norge

Oppdretter
Halvor Sigfridstad
Norge

3 0293 Santomard Basic Joker Sankt Bernhardshund Langhåret
Eier

Anne Brita Prøven Tangen
Norge

Oppdretter
Sandra English
Irland

4 0300 Keynote's Glenn Miller Trombone Schnauzer Salt/pepper
Eier

Katarina Elin Helland Andersen
Norge

Oppdretter
Kari Aamodt
Norge

Beste veteran, dag 2 Hollings, Patsy
1 1621 Statesman Miss Divine Amerikansk Cocker Spaniel
Eier

Vibeke Paulsen
Norge

Oppdretter
Vibeke Paulsen
Norge

2 2361 Falamandus Out To Kick You Tibetansk Terrier
Eier

Maria F. Brunell
Norge

Oppdretter
Laura Lehdistö
Finland

3 2517 Courtborne Hera Whippet
Eier

Kristin Hoff
Norge

Oppdretter
Steinar Hoff
Norge

4 1956 Westaway Beyond Belief With Benton Welsh Springer Spaniel
Eier

Stig Arne Kjellevold
Norge

Oppdretter
Stig Arne Kjellevold
Norge

Beste avlsklasse, dag 1 Lorenzo, Antonio Di
1 9002 Lapinlumon Ilo Finsk Lapphund
Eier

Christian Lauluten
Norge

Oppdretter
Sarah Brun Brandes
Sverige

2 0568 Sørils Lb-brusco Dachshund Langhåret
Eier

Anette Mogen
Norge

Oppdretter
Eva Ager-wick Ellingsen
Norge

Beste avlsklasse, dag 2 Sunde, Marit
1 9005 Dhoki Apsos Foxy Omega Tibetansk Terrier
Eier

Kristine M. Hafsøe
Norge

Oppdretter
Maria F. Brunell, Brunell Bente F.
Norge

Beste oppdretter, dag 1 Sunde, Marit
1 Bazinga Simon Tien Hansen - Norge
2 Larhjelm Lars Hjelmtvedt - Norge
3 Wervests Vera Vestby - Norge
4 Local Hero Mona Friberg - Norge
Beste oppdretter, dag 2 Lorenzo, Antonio Di
1 Idyllium Marthe Dalen - Norge
2 Gulleiv Monica Fornebo Eliassen - Norge
3 White Arctic Mist Mette Vikan, Trane Marius - Norge
4 Freetains Anne Grethe Lyngstad - Norge
Beste norske rase, dag 1 Christiansen, Frank
1 0874 Engholmen's Ranto Norsk Elghund Grå
Eier

Kjetil Skogstad
Norge

Oppdretter
Kristian Olai Amundrød
Norge

2 0890 Lundesommer Tore Hund Norsk Lundehund
Eier

May Elisabeth Lernæs Selbekk
Norge

Oppdretter
Aud Hilde Sommer
Norge

3 0884 Nero Norsk Elghund Sort
Eier

Magne Råde
Norge

Oppdretter
Stig Even Fjelstad
Norge

4 1090 Gåvålias Klang Dunker
Eier

Ingar Gravrok
Norge

Oppdretter
Hans Christian Pedersen
Norge

Beste juniorhandler 10-13 år, dag 1
1 1330 Hugrun Svava Svøvudottir 2006 4260 Torvastad
2 1334 Miriam Pallokat 2005 7520 Hegra
3 1336 Linn Helen Tøfte 2008 2093 Feiring
4 1337 Elvira Bugge Olsen 2009 7079 Flatåsen
Beste juniorhandler 14-17 år, dag 1
1 1343 Irja Sofie Nyheim 2003 9010 Tromsø
2 1344 Karianne Nyhus 2004 2900 Fagernes
3 1345 Svein-thore Ulleberg-bøhmer 2004 2030 Nannestad
4 1339 Emma Hagren 2004 2040
Beste juniorhandler 10-13 år, dag 2
1 2544 Miriam Pallokat 2005 7520 Hegra
2 2539 Hugrun Svava Svøvudottir 2006 4260 Torvastad
3 2540 Elvira Bugge Olsen 2009 7079 Flatåsen
4 2545 Linn Helen Tøfte 2008 2093 Feiring
Beste juniorhandler 14-17 år, dag 2
1 2553 Karianne Nyhus 2004 2900 Fagernes
2 2548 Irja Sofie Nyheim 2003 9010 Tromsø
3 2554 Svein-thore Ulleberg-bøhmer 2004 2030 Nannestad
4 2549 Emma Hagren 2004 2040 Kløfta
Utviklet av: