26.05 - 26.05.2019

Norsk Kennel Klub Troms/finnmark

Best in show
1 0117 Frostice Makeover Shetland Sheepdog
Eier

Birgit Andersson
Sverige

Oppdretter
Birgit Andersson
Sverige

2 0472 Valera's Montalcino Dachshund Korthåret
Eier

Marianne Pedersen
Norge

Oppdretter
Anne Christine Steen, Steen Petter, Øvergård Marita
Norge

3 0344 Terrier Band Chancy Challenger Airedale Terrier
Eier

M.a & S.m. Yanichkina
Russian Federation

Oppdretter
Kuropatkina G.v.
Russian Federation

4 0932 Woodrock's Paris Hilton Irsk Vannspaniel
Eier

Nina Ja Marianne Kujala
Finland

Oppdretter
Nina Kujala
Finland

Best in show valp
1 5064 Swala's Signature Azawakh
Eier

Riikka Nieminen
Finland

Oppdretter
Frieda Van Der Mast
Netherlands

2 5021 Shahrans Mister Angelo Basenji
Eier

Ida Ottemo
Norge

Oppdretter
Maria Kindberg
Sverige

3 5015 Kawamos Blazing Hawk Pakhet Jack Russell Terrier
Eier

Kari Anne S Lundberg
Norge

Oppdretter
Kari Anne S Lundberg, Skoland Willy Andre
Norge

4 5061 Rasi-vere's Taste Of Licorice Tibetansk Terrier
Eier

Siri Kristensen Fossbakk
Norge

Oppdretter
Siri Kristensen Fossbakk
Norge

Gruppe 1
1 0117 Frostice Makeover Shetland Sheepdog
Eier

Birgit Andersson
Sverige

Oppdretter
Birgit Andersson
Sverige

2 0016 No-how Hidden Star Belgisk Fårehund, Malinois
Eier

Marika Siniluoto
Finland

Oppdretter
Tarja Huhtala, Nina Palmu, 04390, Jäniksenlinna, Finland
Finland

3 0035 Diamondfox Miracle Of Blue Sky Collie Korthåret
Eier

Päivi Iivonen
Finland

Oppdretter
Iivonen Päivi
Finland

4 0087 Castlewolf Lujza Viivi's Leya Puli
Eier

Maarit Sandbäck
Finland

Oppdretter
Maarit Sandback
Finland

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 1 valp
1 5003 Hovihaukun Queen Of Dreams Collie Langhåret
Eier

Aila Kukkohovi
Finland

Oppdretter
Aila Kukkohovi
Finland

2 5001 Hulabaloo Hill's Maggie Australian Cattledog
Eier

Niina Kälvinmäki
Finland

Oppdretter
Kristina Niemelä
Finland

3 5010 Kråkeslottets Miss Chic Shetland Sheepdog
Eier

Iris Hanne Antonsen
Norge

Oppdretter
Linda Andorsen
Sverige

4 5002 Dujoiedevie Malou Belgisk Fårehund, Tervueren
Eier

Katja Jaakola
Finland

Oppdretter
Uski Jenni-mari
Finland

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 2
1 0303 Juno-juhekin Qimiao Newfoundlandshund
Eier

Heidi Nummiola-vilola
Finland

Oppdretter
Jussi Nummiola
Finland

2 0268 Euro Power Hanoi Rock Grand Danois
Eier

Sini Maria Anneli Lindfors
Finland

Oppdretter
Kati-maija Korhonen
Finland

3 0243 Barkway's Before The Storm Dvergschnauzer Salt/pepper
Eier

Anu Romppanen
Finland

Oppdretter
Anu Romppanen, Jarkko Jolkkonen
Finland

4 0214 Star Karuna Land Rover Evoque Cane Corso
Eier

Riikka Nieminen
Finland

Oppdretter
A. Karuna
Russian Federation

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 2 valp
1 5012 Jofro-bulls King Kharon Engelsk Bulldog
Eier

Skjalg Fjellheim
Norge

Oppdretter
Jorunn Rosander, Hermansen Frode
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 3
1 0344 Terrier Band Chancy Challenger Airedale Terrier
Eier

M.a & S.m. Yanichkina
Russian Federation

Oppdretter
Kuropatkina G.v.
Russian Federation

2 0401 Knøtteliten's Esme Jack Russell Terrier
Eier

Ida Teigland Trudvang
Norge

Oppdretter
Inger-lise Teigland, Hopkins Marit Charlotte, Trudvang Ida Teigland, Nucera Pietro
Norge

3 0369 Golden Fairytail Good Vibrations Cairn Terrier
Eier

Minna Väänänen
Finland

Oppdretter
Minna Väänänen
Finland

4 0380 Art Fox Modiliani Fox Terrier Ruhåret
Eier

M.a & S.m. Yanichkina
Russian Federation

Oppdretter
Mershieva Yu.s.
Russian Federation

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 3 valp
1 5015 Kawamos Blazing Hawk Pakhet Jack Russell Terrier
Eier

Kari Anne S Lundberg
Norge

Oppdretter
Kari Anne S Lundberg, Skoland Willy Andre
Norge

2 5018 Preta Porte Empire Keira'ssignature Welsh Terrier
Eier

Slawomir Adam Obalka
Norge

Oppdretter
Tomasz Skorka
Polen

3 5017 Trugrit Cold Fact Staffordshire Bull Terrier
Eier

Frode Kristiansen
Norge

Oppdretter
Carlos Lorenzo
Spania

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 5
1 0596 Pieksun Silmänlumetta Lapsk Vallhund
Eier

Mari Jesiöjärvi
Finland

Oppdretter
Katja Jaakola
Finland

2 0510 Bulldobas Fredo Basenji
Eier

Tarleena Salmela
Finland

Oppdretter
Tiina Taavitsainen
Finland

3 0536 Ukkonen Av Vintervidda Finsk Lapphund
Eier

Christian Lauluten
Norge

Oppdretter
Christian Lauluten
Norge

4 0526 Vaskurs Letty Ortiz Qiwidotter Faraohund
Eier

Riikka Nieminen
Finland

Oppdretter
Jenny Hall
Sweden

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 5 valp
1 5021 Shahrans Mister Angelo Basenji
Eier

Ida Ottemo
Norge

Oppdretter
Maria Kindberg
Sverige

2 5031 Mose Norsk Lundehund
Eier

Kristin Marie Emaus
Norge

Oppdretter
May-bente Røstgaard
Norge

3 5029 Donåsen's Señora Felicita D'zuleica Japansk Spisshund
Eier

Siri Stenvig Sivertsen
Norge

Oppdretter
Monica Skauby
Norge

4 5030 Rule Breaker Van Het Earlskamp Keeshond
Eier

Pia Karlsen
Norge

Oppdretter
Francois Janssen
Belgia

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 6/4
1 0472 Valera's Montalcino Dachshund Korthåret
Eier

Marianne Pedersen
Norge

Oppdretter
Anne Christine Steen, Steen Petter, Øvergård Marita
Norge

2 0766 Toot's Just A Dream Dalmatiner
Eier

Åsa Fagerlund
Norge

Oppdretter
Aase Jakobsen, Fagerlund Åsa, Utsi Ellen Anne Marit
Norge

3 0492 Sweetie-pie Yön Kuningatar Kanindachshund Langhåret
Eier

Marja-liisa Kotiranta
Finland

Oppdretter
Marja-liisa Kotiranta
Finland

4 0493 Qualit-quast Mocca Marmor Dvergdachshund Langhåret
Eier

Marinella Toivonen-pesonen
Finland

Oppdretter
Marinella Toivonen-pesonen
Finland

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 7
1 0791 Olympos Il Mio Regalo Di Natale Bracco Italiano
Eier

Sini Lindfors
Finland

Oppdretter
Gitte & John Finnich Pedersen
Danmark

2 0840 Rampen's Xme Plexi Vorstehhund Korthåret
Eier

Ann Iren Haldorsen
Norge

Oppdretter
Nina Smidtsrød
Norge

3 0849 Myrsteggen's Pippi Vorstehhund Strihåret
Eier

Trude Langstrand
Norge

Oppdretter
Trude Langstrand, Fjeldstad Alexander
Norge

4 0799 Riekkoalbuksen Enzo Breton
Eier

Marja-liisa Jokelainen
Finland

Oppdretter
Heikki Kinnunen
Finland

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 7 valp
Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 8
1 0932 Woodrock's Paris Hilton Irsk Vannspaniel
Eier

Nina Ja Marianne Kujala
Finland

Oppdretter
Nina Kujala
Finland

2 0897 Almanza Backseat Driver Flat Coated Retriever
Eier

Ragnhild Ulin
Sverige

Oppdretter
Ragnhild Ulin
Sverige

3 0860 Goldbird's True Fri Cocker Spaniel
Eier

Merja Talman
Finland

Oppdretter
Merja Talman, Merja Talman
Finland

4 0929 Solstrimmans Lemonita Golden Retriever
Eier

Bäckström, Leif
Sverige

Oppdretter
Leif Och Katrina Bäckström
Sverige

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 8 valp
1 5042 Eyecatching Anastasia Labrador Retriever
Eier

Siv Sandø
Norge

Oppdretter
Siv Sandø
Norge

2 5037 Polly Bridge The One And Only Cocker Spaniel
Eier

Kristin Olsen
Norge

Oppdretter
Leif Josef Borgersen, Hopen Katharina
Norge

3 5046 Fairray 'n Zorrazo In It To Win It Spansk Vannhund
Eier

Leila Uusitalo
Finland

Oppdretter
Hans Sleegers
Italy

4 5043 Fredstads Unforgettable Fire Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Eier

Beate Najma Hansen
Norge

Oppdretter
Marit Haugan
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 9
1 1016 Hunky-dory Don't Tell Mum Bolognese
Eier

Marthe Molund
Norge

Oppdretter
Fredrika Rönquist
Sverige

2 1319 Bebella's Quantum Du Soleil Toy Puddel
Eier

Virpi Luukkonen
Finland

Oppdretter
Virpi Luukonen
Finland

3 1179 Gaverline Luke Griffon Bruxellois
Eier

Eija Koskelin
Finland

Oppdretter
Galina Vernik
Ukraina

4 1218 Royalgrowl Little Red Corvette Mops
Eier

Ilpo Ojala
Finland

Oppdretter
Ilpo Ojala
Finland

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 9 valp
1 5061 Rasi-vere's Taste Of Licorice Tibetansk Terrier
Eier

Siri Kristensen Fossbakk
Norge

Oppdretter
Siri Kristensen Fossbakk
Norge

2 5047 Magic Charm's Shine Bright Cavalier King Charles Spaniel
Eier

Elin Marie Moen
Norge

Oppdretter
Unni Lima Olsen, Olsen Egil Otto
Norge

3 5050 Reject's Nineteen Black Tie Event Chinese Crested
Eier

Camilla Hætta
Norge

Oppdretter
Liv Sletten, Berg Bård
Norge

4 5054 Sofaulven Beaivi Septembro Papillon
Eier

Marit Vandeskog Eliassen
Norge

Oppdretter
Marit Vandeskog Eliassen
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 10
1 1338 Tombouktou's Onyoumah Azawakh
Eier

Hanna Myllymäki
Finland

Oppdretter
Gabrielle Meissen
Germany

2 1356 Tinwhistle's Swan Lake Irsk Ulvehund
Eier

Taina Niemelä
Finland

Oppdretter
Taina Niemelä
Finland

3 1344 Azravi's Play Hide 'n Seek Greyhound
Eier

Siv-hilde Oware
Norge

Oppdretter
Beathe Kristin Schultz, Aanes Ivar
Norge

4 1392 Zaraque's Miracle Of Northern Light Whippet
Eier

Heidi Lonnakko
Finland

Oppdretter
Heidi Lonnakko
Finland

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 10 valp
1 5064 Swala's Signature Azawakh
Eier

Riikka Nieminen
Finland

Oppdretter
Frieda Van Der Mast
Netherlands

2 5062 Sheralji All Stars Afghansk Mynde
Eier

Merja Talman
Finland

Oppdretter
Merja Talman, Merja Talman
Finland

3 5065 Arctic Liliya Av Tasermiut Borzoi
Eier

Merete Fristad
Norge

Oppdretter
Bjørndal, Kristin & Lund, Odd
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Beste veteran, dag 1 Wilberg, Leif-Herman
1 1119 Artic Flyer's Born To Play Chinese Crested
Eier

Lola Marie Folcke
Norge

Oppdretter
Lola Marie Folcke
Norge

2 0878 Aamunkoiton Ruusunen Cocker Spaniel
Eier

Hanna Kärkkäinen
Finland

Oppdretter
Kaltio Jaana
Finland

3 0202 Zweierteam Tomentella Berner Sennenhund
Eier

Katja Niemi
Finland

Oppdretter
Hanne Laine, Hilkka Laine
Finland

4 0773 Toot's Here She Comes Dalmatiner
Eier

Renate Karlsen
Norge

Oppdretter
Åsa Fagerlund
Norge

Beste avlsklasse, dag 1 Lochs-Romans, Ricky
1 1121 Sirocco Scent Of A Wilted Lie Chinese Crested
Eier

Lola Marie Folcke
Norge

Oppdretter
Birgitta Gunnarsson
Sverige

Beste oppdretter, dag 1 Jobse, Sjoerd
1 Tinwhistle Taina Niemelä - Finland
2 Vintervidda Christian Lauluten, Wahlquist Per Ola - Norge
3 Toot's Åsa Fagerlund - Norge
4 Artic Flyer Lola Marie Folcke - Norge
Beste norske rase, dag 1 Iversen, Per
1 0666 Ulfrigga Lundes Tor Norsk Lundehund
Eier

Solveig Bjørkenes Steinnes
Norge

Oppdretter
Lis Christensen
Danmark

2 0644 Balder Norsk Elghund Grå
Eier

Svein Edgar Pedersen
Norge

Oppdretter
Svein-kyrre Jakobsen
Norge

Beste juniorhandler 10-13 år, dag 1 Hinriksson, Daniel Orn
1 1406 Nikolai Smith 2006 9900
2 1411 Hugrun Svava Svövudottir 2006 4260
3 1408 Elvira Bugge Olsen 2009 7079
4 1412 Julie Gutrad Erikson 2006 9020 Tromsdalen
Beste juniorhandler 14-17 år, dag 1 Hinriksson, Daniel Orn
1 1415 Irja Sofie Nyheim 2003 9010 Tromsø
2 1416 Thea Sofie Paulsen 2003 8416 Sortland
3 1414 Emilie Susann Takvannsbukt 2005 9143 Skibotn
Utviklet av: