01.06 - 02.06.2019

Norsk Kennel Klub

Best in show Juutilainen, Saija
1 2564 Shyloch Statement Kerry Blue Terrier
Eier

Helge Kvivesen
Norge

Oppdretter
Helge Kvivesen
Norge

2 0878 Crackerjack Freuhartang Chinese Crested
Eier

Camilla Meyn
Norge

Oppdretter
Hana Kubinova
Tsjekkia

3 0316 Wiseweilers Mr. Mister Rottweiler
Eier

Frode Wilhelm Hultgren
Norge

Oppdretter
Ann Wiseman Stavdal
Norge

4 3228 Qirmizi Ovation Saluki
Eier

Ingunn Solberg Eriksson & Nicklas Eriksson
Sverige

Oppdretter
Ingunn Solberg Eriksson & Nicklas Eriksson
Sverige

Best in show valp
1 5147 Villwhip's Dream Of Shottii Whippet
Eier

Randi Juliussen
Norge

Oppdretter
Mona Riberg, Juliussen Randi
Norge

2 5096 Jolizi's Funky Firefly Welsh Corgi Cardigan
Eier

Linda Cecilie Fredriksen
Norge

Oppdretter
Linda Cecilie Fredriksen
Norge

3 5133 Forever Spellbound First Fighter Mexikansk Nakenhund Mellom
Eier

Hanne Engebretsen
Norge

Oppdretter
Hanne Engebretsen
Norge

4 5013 Skjærgaardens Bubbles & Snuggles Leonberger
Eier

Tone Mosby
Norge

Oppdretter
Tone Mosby, Lillelien Nina
Norge

Gruppe 1 Matthes, Morten
1 2292 Viva La Vida Bay Ahmet Baziev Schipperke
Eier

Bjørn Erling Løken
Norge

Oppdretter
A. A Boziev
Russland

2 2158 La-faja's Mindfullnes Bearded Collie
Eier

Helle Haugen Lund
Norge

Oppdretter
Line Haugen Paulsby
Norge

3 2426 Siggen's Illuminator Welsh Corgi Pembroke
Eier

Rita Tilley Wilberg
Norge

Oppdretter
Rita Tilley Wilberg, Wilberg Leif-herman, Brandvik Julie Wilberg
Norge

4 2187 Vestertorp's Mia Mendoza Belgisk Fårehund, Tervueren
Eier

Lise Andersen Nethus
Norge

Oppdretter
Lise Andersen Nethus
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 1 valp
1 5096 Jolizi's Funky Firefly Welsh Corgi Cardigan
Eier

Linda Cecilie Fredriksen
Norge

Oppdretter
Linda Cecilie Fredriksen
Norge

2 5080 Bojtosfülü Pajkos Ardó Pumi
Eier

Liv Lauritsen
Norge

Oppdretter
Janos Botyanskzki
Ungarn

3 5094 Charminglykke Beautiful Carmensita Shetland Sheepdog
Eier

Henriette Rindal Moland
Norge

Oppdretter
Ellen Brubak Mathisen, Mathisen Elise Brubak
Norge

4 5079 Aurora Av Quantos Hvit Gjeterhund
Eier

Lene Margret Bråthen Thorkildsen
Norge

Oppdretter
Tor W Johansen, Jensen Inger Lise
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 2 Whitmarsh, Anita
1 0316 Wiseweilers Mr. Mister Rottweiler
Eier

Frode Wilhelm Hultgren
Norge

Oppdretter
Ann Wiseman Stavdal
Norge

2 0307 Giantero's Troublemaker Riesenschnauzer Sort
Eier

Mette Solbakken
Norge

Oppdretter
Mette Solbakken
Norge

3 0179 Broddways Something New Dvergschnauzer Sort
Eier

Caroline Brodd
Sverige

Oppdretter
Caroline Brodd
Sverige

4 0271 Schimo's Bringing It All Back Home Newfoundlandshund
Eier

Sølvi Schjelderup
Norge

Oppdretter
Sølvi Schjelderup
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 2 valp
1 5013 Skjærgaardens Bubbles & Snuggles Leonberger
Eier

Tone Mosby
Norge

Oppdretter
Tone Mosby, Lillelien Nina
Norge

2 5016 Ohoi's Dream Come True Newfoundlandshund
Eier

Kathrine Hasle
Norge

Oppdretter
Sølvi Nordtveit, Nortveit Ståle
Norge

3 5001 Mr. Tinkertrain Av Lee Armand Berner Sennenhund
Eier

Merete Ottersen
Norge

Oppdretter
Elin Petrikke Normannseth, Bogstad Torill
Norge

4 5003 Boxertrollets Gromgutt Boxer
Eier

Nina Frafjord Søvdsnes
Norge

Oppdretter
Nina Frafjord Søvdsnes
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 3 Senashenko, Ekaterina
1 2564 Shyloch Statement Kerry Blue Terrier
Eier

Helge Kvivesen
Norge

Oppdretter
Helge Kvivesen
Norge

2 2634 Miraristaff Lonesome Rider Staffordshire Bull Terrier
Eier

Mette Grøntoft
Norge

Oppdretter
Mette Grøntoft, Øien Vegard
Norge

3 2509 Cameron Austin Irish Softcoated Wheaten Terrier
Eier

Margaretha Engelbrecht
Sverige

Oppdretter
Heléne Hultèn
Sverige

4 2437 Rabben's Quarterback Airedale Terrier
Eier

Halvor Sigfridstad
Norge

Oppdretter
Halvor Sigfridstad
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 3 valp
1 5099 Rabben's Zenith Airedale Terrier
Eier

Halvor Sigfridstad
Norge

Oppdretter
Halvor Sigfridstad
Norge

2 5106 Li-brie's Be A Wild Winner Norwich Terrier
Eier

Lisbeth Tuven
Norge

Oppdretter
Lisbeth Tuven
Norge

3 5102 Kjekstadmarka's Marte Jack Russell Terrier
Eier

Gry Beate Alsos
Norge

Oppdretter
Jørn Erling Rostad
Norge

4 5109 Olsenstaff's Magnetic Red Staffordshire Bull Terrier
Eier

Pia Helen Olsen
Norge

Oppdretter
Pia Helen Olsen, Olsen Sten-olav
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 5 Frisk, Svante
1 3063 Graffsiberians Imperors New Grove Siberian Husky
Eier

Hege Beate Ask Krogh
Norge

Oppdretter
V V Tretyakova
Russland

2 2772 Estava Rain Royal Touch American Akita
Eier

Friedrich Birkmar
Norge

Oppdretter
Friedrich Birkmar
Norge

3 2902 Dungens Nice Guy Keeshond
Eier

Eva Andersson
Sverige

Oppdretter
Marina Eriksson, Niclas Fors
Sverige

4 2920 Arctic Soul Lapponian Kiehka Lapsk Vallhund
Eier

Christian Lauluten
Norge

Oppdretter
Mari Pajaskoski
Finland

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 5 valp
1 5133 Forever Spellbound First Fighter Mexikansk Nakenhund Mellom
Eier

Hanne Engebretsen
Norge

Oppdretter
Hanne Engebretsen
Norge

2 5124 Heriaheri Money Talks Furahan Basenji
Eier

Päivi Salomäki
Finland

Oppdretter
Päivi Somppi
Finland

3 5119 Jeamara's Viking Tops It All American Akita
Eier

Lisa Johansen
Norge

Oppdretter
Lisa Johansen
Norge

4 5136 Tiny Jewels' A Star Is Born Pomeranian
Eier

Else Marit Løkken
Norge

Oppdretter
Dag Løken
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 6/4 Christiansen, Frank
1 2724 L Av Larhjelm Dachshund Strihåret
Eier

Roger Sjølstad
Norge

Oppdretter
Lars Hjelmtvedt
Norge

2 3129 Around Quite Nice Petit Basset Griffon Vendeen
Eier

Bente Helgerud
Norge

Oppdretter
Annicka Löfgren
Sverige

3 3154 Glory To Kangelani Perla Afriky Rhodesian Ridgeback
Eier

Marit Hjartøy
Norge

Oppdretter
Stefun Juraj
Slovakia

4 3123 Starlight Express Haldenstøver
Eier

Anja Gylder Corneliussen
Norge

Oppdretter
Jan Kristoffer Høgsnes
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 6/4 valp
1 5117 Minstemann's Konrad Dvergdachshund Korthåret
Eier

Anita Solberg
Norge

Oppdretter
Anita Solberg, Solberg Åge
Norge

2 5143 Kipawa's Brave Ina Takes It All Rhodesian Ridgeback
Eier

Linn Jane Kristiansen
Norge

Oppdretter
Linn Jane Kristiansen
Norge

3 5141 Latroonis Gazaae Basset Hound
Eier

Ann-kristin Bratsberg Rygge
Norge

Oppdretter
Ann-kristin Bratsberg Rygge
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 7 Christiansen, Frank
1 0402 Paulssons Boss Vorstehhund Strihåret
Eier

Saltnes, Pernille
Norge

Oppdretter
Paulsson, Jonas/paulsson, Caroline
Sverige

2 0350 Inspirations Il Vino Fantastico Bracco Italiano
Eier

Hans-ole Stenbro
Norge

Oppdretter
Lars Nilsson
Sverige

3 0382 Furukollen's Fair Lady Pointer
Eier

Eileen Brandt
Norge

Oppdretter
Anne Kathrine Ødegård
Norge

4 0355 Noelle Breton
Eier

Milla Stav Nilsen
Norge

Oppdretter
Kjersti Qviller
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 8 Parker, Emma
1 0421 Statesman Miss Divine Amerikansk Cocker Spaniel
Eier

Vibeke Paulsen
Norge

Oppdretter
Vibeke Paulsen
Norge

2 0657 Aquafortis Robel The One Portugisisk Vannhund
Eier

Runi Kristiansen
Norge

Oppdretter
Runi Kristiansen
Norge

3 0425 Libell's Crazy Clown Clumber Spaniel
Eier

Britt Inger Sjøstrøm
Norge

Oppdretter
Britt Inger Sjøstrøm, Sjøstrøm Willy, Andersen Rune, Andersen Anita Sjøstrøm
Norge

4 0491 Springtrend Silver Shadow Engelsk Springer Spaniel
Eier

Vanja E Trøbakk Sliwa
Norge

Oppdretter
Snorre Aslaksen
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 8 valp
1 5024 Flatnews Secret Of Success Flat Coated Retriever
Eier

Wenche Rolland
Norge

Oppdretter
Stein Feragen
Norge

2 5036 Nia Jax Nadarium Portugisisk Vannhund
Eier

Even Storskogen Prydz
Norge

Oppdretter
Even Storskogen Prydz
Norge

3 5020 Visendum's River Queen Clumber Spaniel
Eier

Gitte Lunde
Norge

Oppdretter
Marie Gading Klemetsen, Marhaug Emilie
Norge

4 5028 All Inclusive Av Vervik Golden Retriever
Eier

Christine Werner Larsen
Norge

Oppdretter
Anne-margrethe Bjørvik
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 9 Bjerkaas, Bente
1 0878 Crackerjack Freuhartang Chinese Crested
Eier

Camilla Meyn
Norge

Oppdretter
Hana Kubinova
Tsjekkia

2 1024 Sandust Indy's Angel Mellompuddel
Eier

Janne Evertsen
Norge

Oppdretter
Christina Johansson, Johansson Susanne
Norge

3 1037 Rose's Double Trouble Mops
Eier

Ronny Brudvik
Norge

Oppdretter
Carla Rose
Usa

4 1063 El'mambee's Cold Play Pekingeser
Eier

Brit Varhaug
Norge

Oppdretter
Brit Varhaug
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 9 valp
1 5062 Mini Lion's Santino Shih Tzu
Eier

Lene Norseth Granholt
Norge

Oppdretter
Eva Lind
Norge

2 5051 Tangetoppen's Wish To Be Like Dad Mops
Eier

Elisabeth Juverud
Norge

Oppdretter
Elisabeth Juverud
Norge

4 5067 Zhemchuzhini Sibiri Trofei Toy Puddel
Eier

Ann-mari Hattmyr
Norge

Oppdretter
Yulia Plastinina
Russland

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 10 Bengtson, Bo
1 3228 Qirmizi Ovation Saluki
Eier

Ingunn Solberg Eriksson & Nicklas Eriksson
Sverige

Oppdretter
Ingunn Solberg Eriksson & Nicklas Eriksson
Sverige

2 3331 Softouch Girl Next Door Whippet
Eier

Elina Anttola
Finland

Oppdretter
Pirjo Muhonen
Finland

3 3201 Azravi's Play Hide 'n Seek Greyhound
Eier

Siv-hilde Oware
Norge

Oppdretter
Beathe Kristin Schultz, Aanes Ivar
Norge

4 3203 Mon Chèri Moonvillage Irsk Ulvehund
Eier

Evelyn Løvsjø
Norge

Oppdretter
Ilona Dubnovà, Ing
Tsjekkia

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 10 valp
1 5147 Villwhip's Dream Of Shottii Whippet
Eier

Randi Juliussen
Norge

Oppdretter
Mona Riberg, Juliussen Randi
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Beste veteran, dag 1 Juutilainen, Saija
1 0622 Inizio'z She's Got The Look Lagotto Romagnolo
Eier

Ulla-britt Petersson
Sverige

Oppdretter
Lundström Therèse
Sverige

2 0829 Bernegården's Cafe Au Lait Chihuahua Korthåret
Eier

Linn Hege Tversland
Norge

Oppdretter
Britt Marit Halvorsen
Norge

3 0987 Stings Velour In Black To Matrix Lhasa Apso
Eier

Birgitte Sperle
Norge

Oppdretter
Ingela Löfgren
Sverige

4 0239 Heka-b Tunet's Erickoa Hovawart
Eier

Randi Helen Schei
Norge

Oppdretter
Helga Karoline Bergvatn
Norge

Beste veteran, dag 2 Juutilainen, Saija
1 2809 Bittebit's Enora Eurasier
Eier

Lene Christin Helgesen
Norge

Oppdretter
Anne Katerine Sletmo
Norge

2 3340 Pendahr P.o.s.h. Whippet
Eier

Ingunn Ohrem
Norge

Oppdretter
Hanne Thorkildsen
Norge

3 2674 Bullbraatens After Eight Staffordshire Bull Terrier
Eier

Janette Bergstrøm
Norge

Oppdretter
Espen Hermansen
Norge

4 2877 Losnabakken's Nikita Islandsk Fårehund
Eier

Linn Langset
Norge

Oppdretter
Geir Langset
Norge

Beste avlsklasse, dag 1 Bodegård, Göran
1 9002 Skipper's All Right Newfoundlandshund
Eier

Ole Andreas Nygård
Norge

Oppdretter
Bela Siklosi
Ungarn

Beste avlsklasse, dag 2 Kruus, Jelena
1 2353 Ix Av Quantos Schäferhund Langhår
Eier

Tor W Johansen
Norge

Oppdretter
Tor W Johansen
Norge

2 9007 Visvas Av Larhjelm Dachshund Strihåret
Eier

Saltnes, Pernille
Norge

Oppdretter
Hjelmtvedt, Lars
Norge

3 2835 Lapinlumon Ilo Finsk Lapphund
Eier

Christian Lauluten
Norge

Oppdretter
Sarah Brun Brandes
Sverige

4 2878 Losnabakken's N-a Táta Islandsk Fårehund
Eier

Linn Langset
Norge

Oppdretter
Geir Langset, Langset Berit
Norge

Beste oppdretter, dag 1 Kruus, Jelena
1 Aquafortis Runi Kristiansen - Norge
2 Bikkjehaugens Ole Andreas Nygård, Nygård Randi Helene - Norge
3 Matrix Birgitte Sperle, Hansen Bjørn - Norge
4 Spirit Of Moria Monica B Arnetvedt, Fjetland Tor Magnus - Norge
Beste oppdretter, dag 2 Bodegård, Göran
1 Tiny Jewels Dag Løken - Norge
2 Vintervidda Christian Lauluten, Wahlquist Per Ola - Norge
3 Rajuma Gro Moe-gumø - Norge
4 Rabben's Halvor Sigfridstad - Norge
Beste norske rase, dag 2 Normannseth, Elin
1 3123 Starlight Express Haldenstøver
Eier

Anja Gylder Corneliussen
Norge

Oppdretter
Jan Kristoffer Høgsnes
Norge

2 2945 Honningrosas Rose Hjerteknuser Norsk Buhund
Eier

Siri Marte Moseid
Norge

Oppdretter
Siri Marte Moseid, Torjussen Ernst Olaf
Norge

3 2970 Moonheim Abbes Kaiser Norsk Lundehund
Eier

Gerd Langenes
Norge

Oppdretter
Diddi Svartsjö
Finland

4 2949 Bergsplassen's Storm Norsk Elghund Grå
Eier

Kenneth Granholt
Norge

Oppdretter
Odd Olav Berg
Norge

Beste juniorhandler 10-13 år, dag 1
1 2111 Miriam Pallokat 2005 7520
2 2115 Hugrun Svava Svøvudottir 2006 4260 Torvastad
3 2113 Martin Trasop Torgersen 2007 2150 Årnes
4 2112 David Svensen 2007 1827 Hobøl
Beste juniorhandler 14-17 år, dag 1
1 2123 Emma Hagren 2040 Kløfta
2 2119 Irja Sofie Nyheim 2003 9010 Tromsø
3 2122 Tea Lund Sjølstad 2003 1940 Bjørkelangen
4 2126 Helene Myhrer 2001 3210 Sandefjord
Beste juniorhandler 10-13 år, dag 2
1 3365 Miriam Pallokat 2005 7520
2 3369 Linn Helen Tøfte 2008 2093 Feiring
3 3368 Martin Trasop Torgersen 2007 2150 Årnes
4 3367 David Svensen 2007 1827 Hobøl
Beste juniorhandler 14-17 år, dag 2
1 3378 Tea Lund Sjølstad 2003 1940 Bjørkelangen
2 3376 Emma Hagren 2004 2040 Kløfta
3 3372 Svein-thore Ulleberg-bøhmer 2004 2030 Nannestad
4 3375 Irja Sofie Nyheim 2003 9010 Tromsø
Utviklet av: