19.10 - 20.10.2019

Kongsberg Hundeklubb

Best in show
1 0512 Smalltall's Gentle Touch Grand Danois
Eier

Wenche Elgesem
Norge

Oppdretter
Heidi Lund, Sjølstad Roger
Norge

2 0154 Adorabel Dark Star Norfolk Terrier
Eier

Anne Johnsen
Norge

Oppdretter
Anne Johnsen
Norge

3 0252 Infinity's Perfect Match Keeshond
Eier

Kjetil Andre Holmen Skalstad
Norge

Oppdretter
Katrina Margaret Jonassen Neathey
Norge

4 0703 Amazing Dream Xtra Special Xeno Chihuahua Langhåret
Eier

Camilla Mikkelsen
Norge

Oppdretter
Camilla Mikkelsen
Norge

Best in show valp
1 5103 Okami's A Sent Of Seaomega Siberian Husky
Eier

Lena Sparbo Vanvik
Norge

Oppdretter
Helena Skoglund
Sverige

2 5151 Bullehauen's Falling Feather Bullmastiff
Eier

Annette Hauen Martinsen
Norge

Oppdretter
Annette Hauen Martinsen, Martinsen Einar
Norge

3 5260 Cotonbrie Petunia Viva Mirtilla Coton De Tulear
Eier

Sølvi Gravem
Norge

Oppdretter
Elisabetta De Luca
Italia

4 5218 Lemonys Orange Sun Labrador Retriever
Eier

Jensen, Hege Sunne
Norge

Oppdretter
Henie, Kari
Norge

Gruppe 1
1 0011 Bound-to-bounce Blue-blooded Bearded Collie
Eier

Susanne Lindberg
Norge

Oppdretter
Nina Charlotte Klemp
Norge

2 0043 Hob-nob's Milles Fleur Pyreneisk Gjeterhund
Eier

Gro Mathiesen
Norge

Oppdretter
Monica Westerberg
Sverige

3 0061 Kjanto's Frozen Kristoffer Shetland Sheepdog
Eier

Wenche Tangen
Norge

Oppdretter
Wenche Tangen, Tangen Torkild
Norge

4 0001 Tullarbackens Avalanche Australian Kelpie
Eier

Linda Tretvik
Norge

Oppdretter
Pia Juntunen
Sverige

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 1 valp
1 5018 Konglegrend's Diamond Divine Hvit Gjeterhund
Eier

John Arne Pettersen
Norge

Oppdretter
John Arne Pettersen, Andersen Karina
Norge

2 5031 Podarok Elfov Je Vous Aime Welsh Corgi Pembroke
Eier

Victoria Ulvang
Norge

Oppdretter
S G Borisova
Russland

3 5019 Velvet & Sweet Dolcevita Golden Yea Old English Sheepdog
Eier

Angelique Vargmo
Norge

Oppdretter
Monica Rigoldi
Italia

4 5027 Joyland's Made For Us Shetland Sheepdog
Eier

Terje Nilsen
Norge

Oppdretter
Gro Svandalsflona, Olsen Finn Helge
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 2
1 0512 Smalltall's Gentle Touch Grand Danois
Eier

Wenche Elgesem
Norge

Oppdretter
Heidi Lund, Sjølstad Roger
Norge

2 0488 Divine Ones Prince Charming Dvergschnauzer Sort/silver
Eier

Veronica Seppola
Norge

Oppdretter
Therese Gustavsson
Sverige

3 0536 Schimo's Corrine, Corrina Newfoundlandshund
Eier

Sølvi Schjelderup
Norge

Oppdretter
Sølvi Schjelderup
Norge

4 0556 St.zamba's Big Botox Sankt Bernhardshund Korthåret
Eier

Jan Helge Karlsen
Norge

Oppdretter
Ruth Prøven
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 2 valp
1 5151 Bullehauen's Falling Feather Bullmastiff
Eier

Annette Hauen Martinsen
Norge

Oppdretter
Annette Hauen Martinsen, Martinsen Einar
Norge

2 5175 La Leia's Noticeable Nelia Dvergschnauzer Salt/pepper
Eier

Merete Liene
Norge

Oppdretter
Frida Tjernberg
Sverige

3 5171 Acrobatix Her Majesty Dvergpinscher
Eier

Marte Inderhaug
Norge

Oppdretter
Marte Inderhaug
Norge

4 5180 Starspirit Mystic Myrtle Engelsk Bulldog
Eier

Jannicke Aspnes
Norge

Oppdretter
Henriëtte Van Harskamp
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 3
1 0154 Adorabel Dark Star Norfolk Terrier
Eier

Anne Johnsen
Norge

Oppdretter
Anne Johnsen
Norge

2 0173 Gold Monarh Flush Royal Skye Terrier
Eier

Trond Storsveen
Norge

Oppdretter
Marina N Sandler
Russland

3 0164 Lotcheck I Love You Yeah Yeah Yeah Norwich Terrier
Eier

Lene Weum
Norge

Oppdretter
Lene Weum
Norge

4 0182 Miraristaff Lonesome Rider Staffordshire Bull Terrier
Eier

Mette Grøntoft
Norge

Oppdretter
Mette Grøntoft, Øien Vegard
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 3 valp
1 5047 Fransin Icon Fox Terrier Ruhåret
Eier

Francesca Cassin
Norway

Oppdretter
Francesca Cassin
Norway

2 5066 Hevishot's Hei På Deg Tysk Jaktterrier
Eier

Trude Finstad Granhus
Norge

Oppdretter
Trude Finstad Granhus, Lurås Eivind
Norge

3 5055 Motoril Ambitious Arne Staffordshire Bull Terrier
Eier

Rikke Louise Røed Heibø
Norge

Oppdretter
Monica Røed
Norge

4 5044 Hjohoo's Shape Of Hjo Cairn Terrier
Eier

Kari Stabæk
Norge

Oppdretter
Elisabeth Teodorsson
Sverige

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 5
1 0252 Infinity's Perfect Match Keeshond
Eier

Kjetil Andre Holmen Skalstad
Norge

Oppdretter
Katrina Margaret Jonassen Neathey
Norge

2 0288 Katchinas Posh Design Pomeranian
Eier

Irlin Mai Elleri
Norge

Oppdretter
Irlin Mai Elleri
Norge

3 0228 Vaskurs Moni Maker Qiwidotter Faraohund
Eier

Trond Tørres
Norge

Oppdretter
Jenny Hall
Sverige

4 0267 Befricas Bambi Podengo Portugues Liten Glatthåret
Eier

Bent Evenrud
Norge

Oppdretter
Bent Evenrud, Bjerkeengen Bente Monika
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 5 valp
1 5103 Okami's A Sent Of Seaomega Siberian Husky
Eier

Lena Sparbo Vanvik
Norge

Oppdretter
Helena Skoglund
Sverige

2 5074 Bazinga Gonna Be A Mighty King Faraohund
Eier

Simon Tien Hansen
Norge

Oppdretter
Simon Tien Hansen
Norge

3 5099 Sweet Miss Milli To Catch My Spirit Samojedhund
Eier

Kristin Lundin Lauritzen
Norge

Oppdretter
Anette Orthe
Norge

4 5077 Lumikki Roshan Finsk Lapphund
Eier

Maria Lauvhaug Knudsen
Norge

Oppdretter
Liv Vesterheim
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 6/4
1 0311 Price-spot's Icebreaker Dalmatiner
Eier

Heidi Price
Norge

Oppdretter
Heidi Price, Paulsen Silje Urhaug
Norge

2 0303 Java-jemima Av Solfjelltun Basset Artesien Normand
Eier

Inna Johnsen
Norge

Oppdretter
Inna Johnsen, Johnsen Thor
Norge

3 0327 Orrigården Idunn Petit Basset Griffon Vendeen
Eier

Leif Rakkestad
Norge

Oppdretter
Maria Johansson
Sverige

4 0335 Kipawa's Brave Ina Takes It All Rhodesian Ridgeback
Eier

Linn Jane Kristiansen
Norge

Oppdretter
Linn Jane Kristiansen
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 6/4 valp
1 5107 Fauve Art's Rm Sigma Basset Fauve De Bretagne
Eier

Eirik Stablum
Norge

Oppdretter
Eirik Stablum, Stablum Maigunn
Norge

2 5113 Price-spot's Kiss From A Rose Dalmatiner
Eier

Siri Follaug
Norge

Oppdretter
Heidi Price, Paulsen Silje Urhaug
Norge

3 5121 Makaita's Tariro Shalitas Barnebarn Rhodesian Ridgeback
Eier

Anita Menkerud
Norge

Oppdretter
Anita Menkerud
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 7 valp
1 5199 Your Choice Mega Magic Ungarsk Vizsla Korthåret
Eier

Sissel Jerve
Norge

Oppdretter
Catarina Wik
Sverige

2 5197 Malenthas Adventus Caesennius Stabijhoun
Eier

Kine Madelen Hansen
Norge

Oppdretter
Janka Ferreira Da Silva Markhus
Norge

3 5202 Mimmtrix Iver Johnson Af Agnes Weimaraner Korthåret
Eier

Hanna Aasterød
Norge

Oppdretter
Mimmi Eriksson
Sverige

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 8
1 0575 Magnumkisscurlnoslo-alpesdehautepro Barbet
Eier

Anne Løfsgaard
Norge

Oppdretter
Mkc Sas
Frankrike

2 0629 Magic Storm's Amor Da Mango Lagotto Romagnolo
Eier

Kristin Andersen Slottet
Norge

Oppdretter
Lillian Svensson
Sverige

3 0616 Salix All Eyez On Me Engelsk Springer Spaniel
Eier

Therese Albom Christiansen
Norge

Oppdretter
Therese Albom Christiansen
Norge

4 0594 Trismatos Rosabaya Cocker Spaniel
Eier

Ritva Kyrrø Jacobsen
Norge

Oppdretter
Trine Svartås
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 8 valp
1 5218 Lemonys Orange Sun Labrador Retriever
Eier

Jensen, Hege Sunne
Norge

Oppdretter
Henie, Kari
Norge

2 5221 Heimly's Portis Dr. Emmett Brown Portugisisk Vannhund
Eier

Hege Line Magnussen Løwer
Norge

Oppdretter
Monica Almenningen, Gåsøy Jarle
Norge

3 5224 Nordic Lumen Footprints In The Snow Welsh Springer Spaniel
Eier

Mette Bruun Evensen
Norge

Oppdretter
Mette Bruun Evensen
Norge

4 5206 Sweet Exupery's Special In Vegas Amerikansk Cocker Spaniel
Eier

Eva Lena Kjelgård
Norge

Oppdretter
Eva Lena Kjelgård
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 9
1 0703 Amazing Dream Xtra Special Xeno Chihuahua Langhåret
Eier

Camilla Mikkelsen
Norge

Oppdretter
Camilla Mikkelsen
Norge

2 0779 Beautiful Hope Dean Phalène
Eier

Lene Therese Hellenæs
Norge

Oppdretter
Ingebjørg Therese Olaussen
Norge

3 0733 Cezkal's Ruskesnuska Griffon Belge
Eier

Hege Pettersen
Norge

Oppdretter
Cecilie Skalleberg
Norge

4 0823 Bergrabben's Constantin I I Tibetansk Spaniel
Eier

Sonja Dramstad
Norge

Oppdretter
Gunvor Sörensen
Sverige

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 9 valp
1 5260 Cotonbrie Petunia Viva Mirtilla Coton De Tulear
Eier

Sølvi Gravem
Norge

Oppdretter
Elisabetta De Luca
Italia

2 5267 Bazaar's Yes Me Mellompuddel
Eier

Anne Helene Myhrbraaten
Norge

Oppdretter
Anne Helene Myhrbraaten
Norge

3 5283 Sagaland's Nora Tibetansk Spaniel
Eier

Sonja Dramstad
Norge

Oppdretter
Sonja Dramstad, Strand Gerd
Norge

4 5274 Minelos Dream Chasing The Dream Phalène
Eier

Lene Therese Hellenæs
Norge

Oppdretter
Lene Therese Hellenæs
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 10
1 0345 Moving Back From Space Afghansk Mynde
Eier

Therese Susann Walle Andresen
Norge

Oppdretter
Monica Huse Jacobsen
Norge

2 0355 Scheztaya The Swing Of Things Borzoi
Eier

Tollak Johan Skogland
Norge

Oppdretter
Helena Månsson Håkansson
Sverige

3 0351 Ar'maghaan Carmina Burana Azawakh
Eier

Kari-anne Jacobsen
Norge

Oppdretter
Andrea Danko
Ungarn

4 0414 Catskills Hello Kitty Whippet
Eier

Anita Eng
Norge

Oppdretter
Anita Eng, Bøhler Kristine
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 10 valp
1 5129 Suna Regens Wioala's Chrystal Whippet
Eier

Anna Therese Andersen
Norge

Oppdretter
Christina Hagenes
Norge

2 5125 Eugenios Princess Ariel Italiensk Mynde
Eier

Gro Østmoe Granholt
Norge

Oppdretter
Tone Bekkåsen Fischer
Norge

3 5122 Bodarov Avantgarde Borzoi
Eier

Katja W. Rolse Eggers
Norge

Oppdretter
Katja W. Rolse Eggers
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Beste veteran, dag 1 Jensen, Hanne Laine
1 0252 Infinity's Perfect Match Keeshond
Eier

Kjetil Andre Holmen Skalstad
Norge

Oppdretter
Katrina Margaret Jonassen Neathey
Norge

2 0226 Bittebit's Enora Eurasier
Eier

Lene Christin Helgesen
Norge

Oppdretter
Anne Katerine Sletmo
Norge

3 0084 Storfoten's Lyn Welsh Corgi Pembroke
Eier

Yvonne Langerud Eriksen
Norge

Oppdretter
Lily Bakke Jørgensen
Norge

4 0251 Jamasti's Dalissa Japansk Spisshund
Eier

Marianne Zachariassen
Norge

Oppdretter
Marianne Zachariassen
Norge

Beste veteran, dag 2 Wilberg, Leif-Herman
1 0539 Schimo's All Way Up Melissa Newfoundlandshund
Eier

Sølvi Schjelderup
Norge

Oppdretter
Sølvi Schjelderup
Norge

2 0741 Panaphia's Midnight Flyer Lhasa Apso
Eier

Heidi Iren Liåsen Brunes
Norge

Oppdretter
Kurt Espeland
Norge

3 0668 Hunky-dory Per Fortuna Bolognese
Eier

Kristin Andersen Slottet
Norge

Oppdretter
Fredrika Rönquist
Sverige

4 0713 Rimabra's Zoom Zoom Chinese Crested
Eier

Guro Marie Brunsby
Norge

Oppdretter
Rita Marie Brannvoll
Norge

Beste oppdretter, dag 1 Wilberg, Leif-Herman
1 Suna Regens Christina Hagenes - Norge
2 Price-spot Heidi Price, Paulsen Silje Urhaug - Norge
3 Hala Angel Bente Helene Nystuen - Norge
4 Lotcheck Lene Weum - Norge
Beste oppdretter, dag 2 Buvik, Anne Livø
1 Small Tall Heidi Lund, Sjølstad Roger - Norge
Utviklet av: