06.10 - 07.10.2018

Norsk Kennel Klub

Best in show Skaar, Torbjörn
1 0507 Very Vigie Let It Be Amerikansk Cocker Spaniel
Eier

Vibeke Paulsen
Norge

Oppdretter
Pichard Laurent
Frankrike

2 0771 Best Of The Best By Ahmed Boziev Schipperke
Eier

Christine Sonberg
Norge

Oppdretter
A. A Boziev
Russland

3 0874 Fanta's Brand Manhatten Skyline Beagle
Eier

Faruk Mujanic
Norge

Oppdretter
A S Krylova
Russland

4 1189 Esbeltos I'm Worth The Wait Afghansk Mynde
Eier

Solveig Mellemsæter
Norge

Oppdretter
Lisbeth Berge Karlsen
Norge

Best in show valp
1 5053 Analog Cc Satin Doll Welsh Corgi Cardigan
Eier

Annja Larsen
Norge

Oppdretter
Bjørn Erling Løken
Norge

2 5070 Mila Moja Castor Whippet
Eier

Carina Svemo Stokland
Norge

Oppdretter
Carina Svemo Stokland
Norge

3 5004 Divine Ones Prince Charming Dvergschnauzer Sort/silver
Eier

Veronica Seppola
Norge

Oppdretter
Therese Gustavsson
Sverige

4 5030 Rampen's Xme Plexi Vorstehhund Korthåret
Eier

Ann Iren Haldorsen
Norge

Oppdretter
Nina Smidtsrød
Norge

Gruppe 1 Mijatovic, Jadranka
1 0771 Best Of The Best By Ahmed Boziev Schipperke
Eier

Christine Sonberg
Norge

Oppdretter
A. A Boziev
Russland

2 0784 Frostice Makeover Shetland Sheepdog
Eier

Birgit Andersson
Sverige

Oppdretter
Birgit Andersson
Sverige

3 0748 Kiilankullan Ilmatar Hollandsk Gjeterhund, Korthåret
Eier

Saana Siitonen
Finland

Oppdretter
Sari Mehtovuori
Finland

4 0764 Casltewolf Nandor Harry's Ace Puli
Eier

Maarit Sandbäck
Finland

Oppdretter
Maarit Sandback
Finland

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 1 valp
1 5053 Analog Cc Satin Doll Welsh Corgi Cardigan
Eier

Annja Larsen
Norge

Oppdretter
Bjørn Erling Løken
Norge

2 5049 North Sheltie's Springtide Shetland Sheepdog
Eier

Anne Mette Sandvoll Haugstvedt
Norge

Oppdretter
Anne Mette Sandvoll Haugstvedt, Haugstvedt Rune
Norge

3 5073 Brinketorps Åxzana Chodsky Pes
Eier

Josefine Svanhem
Sverige

Oppdretter
Yvonne Brink
Sverige

4 5046 Fairymoves Catch Me If You Can Australian Shepherd
Eier

Renee Martinsen
Norge

Oppdretter
Linnéa Lundberg
Sverige

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 2 Lorenzo, Antonio Di
1 0054 Esbelto's Blue Blood Dobermann
Eier

Lisbeth Berge Karlsen
Norge

Oppdretter
Lisbeth Berge Karlsen, Karlsen Trond Are
Norge

2 0151 Cyra's Laban Pyreneerhund
Eier

Evy Pettersen Hind
Norge

Oppdretter
Ingrid Jane Goin
Norge

3 0167 Gabriel Artax's Angels Schnauzer Salt/pepper
Eier

Mikko Pehkonen
Finland

Oppdretter
A.& I. Wasiak
Polen

4 0102 Bluehelix Rose Cocktail Engelsk Bulldog
Eier

Josefine Fredriksson
Sweden

Oppdretter
Veronica Olsson
Sweden

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 2 valp
1 5004 Divine Ones Prince Charming Dvergschnauzer Sort/silver
Eier

Veronica Seppola
Norge

Oppdretter
Therese Gustavsson
Sverige

2 5003 Yljazz Hurricane Dvergschnauzer Sort
Eier

Sigrid Mathisen
Norge

Oppdretter
Ylva Jansson
Sverige

3 5007 Kjempe Bull's Spark Plug Engelsk Bulldog
Eier

Martina Niemi
Sverige

Oppdretter
Martina Niemi
Sverige

4 5010 St.zamba's Insane Izara Sankt Bernhardshund Korthåret
Eier

Renate Magnussen
Norge

Oppdretter
Ruth Prøven
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 3 Cannon, Yvonne
1 0178 Bluepepper's Grumpy Australsk Terrier
Eier

Marjo Ahola
Finland

Oppdretter
Marjo Ahola
Finland

2 0227 Knøtteliten's Esme Jack Russell Terrier
Eier

Ida Teigland Trudvang
Norge

Oppdretter
Inger-lise Teigland, Hopkins Marit Charlotte, Trudvang Ida Teigland, Nucera Pietro
Norge

3 0277 Who's Rock The Boat West Highland White Terrier
Eier

William Russel Sim
Norge

Oppdretter
Vesa Lehtonen
Finland

4 0268 Bull I Nord Fromage With Stavenstaf Staffordshire Bull Terrier
Eier

Frode Kristiansen
Norge

Oppdretter
Frode Kristiansen, Trondsen Ståle Andre
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 3 valp
1 5012 Jack Monami Eye Candy Jack Russell Terrier
Eier

Mona Suul
Norge

Oppdretter
Mona Suul
Norge

2 5011 Linnearud's Bosciaea Walker Cherry Australsk Terrier
Eier

Grete Vibeke Johansen
Norge

Oppdretter
Astrid-merete Linnerud Johansen
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 5 Tarján, Annamaria
1 0313 Dagolas Örkkimörkki Finsk Lapphund
Eier

Signe Elen Johanna Eriksen
Norge

Oppdretter
Miia Vääräniemi
Finland

2 0424 Tiny Fellow's U Got The Look Pomeranian
Eier

Camilla Kristoffersen
Norge

Oppdretter
Camilla Kristoffersen, Losen Terje
Norge

3 0474 Northspring's Green Lake Siberian Husky
Eier

Monica Alterskjær Sundset
Norge

Oppdretter
Agnes Karl
Serbia

4 0473 Soldoggen's Utsumi Sora Shiba
Eier

Paul J Walle
Norge

Oppdretter
Paul J Walle
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 5 valp
1 5019 Katchinas Bring It On Pomeranian
Eier

Kamilla Borgnes
Norge

Oppdretter
Irlin Mai Elleri
Norge

2 5025 Snykovet's Lallybroch Siberian Husky
Eier

Monica Alterskjær Sundset
Norge

Oppdretter
Monica Alterskjær Sundset
Norge

3 5017 Bertoni Mittelspitz
Eier

Siv-helen Johansen
Norge

Oppdretter
Lars Blomberg
Sverige

4 5015 Alvvalas Viidna Vanillja Lapsk Vallhund
Eier

Marita Thoresen
Norge

Oppdretter
Marita Thoresen, Henriksen Tor Arne
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 6/4 Heyerdahl, Trygve
1 0874 Fanta's Brand Manhatten Skyline Beagle
Eier

Faruk Mujanic
Norge

Oppdretter
A S Krylova
Russland

2 0865 Absint Av Larhjelm Dachshund Strihåret
Eier

Lars Hjelmtvedt
Norge

Oppdretter
Lars Hjelmtvedt
Norge

3 0891 Hålandsbotn Erah Dunker
Eier

Richard Marin Hansen
Norge

Oppdretter
Geir Håland
Norge

4 0888 Toot's Ice Ice Baby Dalmatiner
Eier

Åsa Fagerlund
Norge

Oppdretter
Aase Jakobsen
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 6/4 valp
1 5056 Botnicus Gone In Sixty Seconds Dalmatiner
Eier

Madeleine Baas
Sverige

Oppdretter
Lina Nordmark, Kjell Nordmark
Sverige

2 5055 Bellomis X-calibur Dachshund Strihåret
Eier

Doris Vik
Norge

Oppdretter
Susann Segersten
Sverige

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 7 Grundetjern, Vidar
1 0502 Langsundets Ricco Vorstehhund Korthåret
Eier

Steinar K. Nordheim Storelv
Norge

Oppdretter
Bjørn Morten Baardvik
Norge

2 0488 Renslingans Donna Drentsche Patrijshond
Eier

Jeanette Isaksson Pirtti
Sverige

Oppdretter
Elisabeth Gilek
Sverige

3 0501 Basko Von Der Freilichtbühne Kleiner Münsterländer
Eier

Svein-erling Jakobsen
Norge

Oppdretter
Hubert Terwy
Tyskland

4 0504 Allas Vår Jakta Vorstehhund Langhåret
Eier

Nina Skjegstad
Norge

Oppdretter
My Hansson
Sverige

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 7 valp
1 5030 Rampen's Xme Plexi Vorstehhund Korthåret
Eier

Ann Iren Haldorsen
Norge

Oppdretter
Nina Smidtsrød
Norge

2 5027 Guibekkens E-hugin Kleiner Münsterländer
Eier

Kristine Marit Schrøder Elvik
Norge

Oppdretter
Harald Bruflot
Norge

3 5026 Bs-prikka Engelsk Setter
Eier

Hannne Ramberg
Norge

Oppdretter
Kjartan Lindbøl
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 8 De Giuliani, Claudio
1 0507 Very Vigie Let It Be Amerikansk Cocker Spaniel
Eier

Vibeke Paulsen
Norge

Oppdretter
Pichard Laurent
Frankrike

2 0519 Neshpo's Questions Will Be Asked Cocker Spaniel
Eier

Kristin Olsen
Norge

Oppdretter
Kristin Olsen
Norge

3 0671 Rocbee Oscar Wild Welsh Springer Spaniel
Eier

Annika Korhonen
Finland

Oppdretter
Sari Lukkari
Finland

4 0662 Tuhannen Tähden Tipaton Tammikuu Portugisisk Vannhund
Eier

Susanna Lindholm
Finland

Oppdretter
Päivi Nevala
Finland

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 8 valp
1 5038 Jerriman Afterlife Labrador Retriever
Eier

Veera Kauppinen
Finland

Oppdretter
Anni Kaaro
Finland

2 5043 Khito The Hunter Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Eier

Signe Rottem
Norge

Oppdretter
Linn Helen Gundersen
Norge

3 5036 Kvasneset's Only A Dreamer Flat Coated Retriever
Eier

Marte Thronæs Hardersen
Norge

Oppdretter
Anja Roiha Sunde Haugen
Norge

4 5032 Neshpo's Winter Beauty Cocker Spaniel
Eier

Kirsti Østensen
Norge

Oppdretter
Kristin Olsen
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 9 De Giuliani, Claudio
1 1082 Fistinmist Buffalo Wings Mops
Eier

Bente Vangen
Norge

Oppdretter
Anita Almasi
Ungarn

2 0981 Siruliinun Treasure Of The Sun Chihuahua Langhåret
Eier

Kristin Luneborg Halvorsen
Norge

Oppdretter
Virpi Kauppinen
Finland

3 1177 Chambanya Is Cutie Pie Tibetansk Terrier
Eier

Janette Fröberg
Finland

Oppdretter
Janette Fröberg
Finland

4 0921 Hunky-dory Don't Tell Mum Bolognese
Eier

Marthe Molund
Norge

Oppdretter
Fredrika Rönquist
Sverige

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 9 valp
1 5060 Idyllium's Shape Of You Chihuahua Langhåret
Eier

Marthe Ellingsen
Norge

Oppdretter
Marthe Dalen
Norge

2 5067 Ki-po Ziis Joker Of Heart Tibetansk Terrier
Eier

René Ramstad
Norge

Oppdretter
Kate Hofsøy
Norge

3 5062 Snowpug's Victory Royale Mops
Eier

Mona Helen Gunnarsdotter Bergheim
Norge

Oppdretter
Mona Helen Gunnarsdotter Bergheim
Norge

4 5063 Rosania's Emil Papillon
Eier

Annie Skaanevik
Norge

Oppdretter
Tone Sundli
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 10 Tarján, Annamaria
1 1189 Esbeltos I'm Worth The Wait Afghansk Mynde
Eier

Solveig Mellemsæter
Norge

Oppdretter
Lisbeth Berge Karlsen
Norge

2 1255 Courtborne Hera Whippet
Eier

Kristin Hoff
Norge

Oppdretter
Steinar Hoff
Norge

3 1217 Wallaby's Azraf Ayman Saluki
Eier

Heli Perkkiö
Finland

Oppdretter
Saija Juutilainen
Finland

4 1231 Hajnali Hös Huba Ungarsk Mynde
Eier

Eirin Emaus
Norge

Oppdretter
Zsofia Gombai
Ungarn

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 10 valp
1 5070 Mila Moja Castor Whippet
Eier

Carina Svemo Stokland
Norge

Oppdretter
Carina Svemo Stokland
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Beste veteran, dag 1 Skaar, Torbjörn
1 0662 Tuhannen Tähden Tipaton Tammikuu Portugisisk Vannhund
Eier

Susanna Lindholm
Finland

Oppdretter
Päivi Nevala
Finland

2 0146 Auroranewf's Alfa Carinae Newfoundlandshund
Eier

Gunn Hansen
Norge

Oppdretter
Gunn Hansen
Norge

3 0348 Noblewhite Frida-li Japansk Spisshund
Eier

Kirsi Vähätalo
Finland

Oppdretter
Kirsi Vähätalo
Finland

4 0396 Cascilius Guri Malla Norsk Buhund
Eier

Bjørg Helgesen
Norge

Oppdretter
Bjørg Helgesen
Norge

Beste veteran, dag 2 Skaar, Torbjörn
1 0770 Hob-nob's Quidam Pyreneisk Gjeterhund
Eier

Gro Mathiesen
Norge

Oppdretter
Monica Westerberg
Sverige

2 1255 Courtborne Hera Whippet
Eier

Kristin Hoff
Norge

Oppdretter
Steinar Hoff
Norge

3 1177 Chambanya Is Cutie Pie Tibetansk Terrier
Eier

Janette Fröberg
Finland

Oppdretter
Janette Fröberg
Finland

4 0985 Bramver Superman Chihuahua Langhåret
Eier

Kjerstin Sylvia Iversen
Norge

Oppdretter
Hisayoshi Kadowaki
Japan

Beste avlsklasse, dag 2 Cannon, Yvonne
1 1016 Sirocco Scent Of A Wilted Lie Chinese Crested
Eier

Lola Marie Folcke
Norge

Oppdretter
Birgitta Gunnarsson
Sverige

Beste oppdretter, dag 1 Cannon, Yvonne
1 Chiwalis Turid Vian - Norge
2 Neshpo Kristin Olsen - Norge
3 Miljøsablo Anne Karin Midtsand - Norge
Beste oppdretter, dag 2 Birk, Carsten
1 Larhjelm Lars Hjelmtvedt - Norge
2 Courtborne Steinar Hoff - Norge
3 Esbelto Lisbeth Berge Karlsen, Karlsen Trond Are - Norge
4 Lac-me Merete Baraa - Norge
Beste norske rase, dag 1 Lorenzo, Antonio Di
1 0396 Cascilius Guri Malla Norsk Buhund
Eier

Bjørg Helgesen
Norge

Oppdretter
Bjørg Helgesen
Norge

2 0406 Sisotindens Hero Norsk Elghund Sort
Eier

Jan Mikal Karlsen
Norge

Oppdretter
Ole Henrik Fagerbakk
Norge

3 0402 Varjdalen's Tk Miro Norsk Elghund Grå
Eier

Roald Normo
Norge

Oppdretter
Even Stene, Bakke Ellen Stene
Norge

4 0411 Bandwagon's Alva Dagadatter Norsk Lundehund
Eier

Solveig Bjørkenes Steinnes
Norge

Oppdretter
Torbjørg Wagtskjold
Norge

Beste norske rase, dag 2 Heyerdahl, Trygve
1 0891 Hålandsbotn Erah Dunker
Eier

Richard Marin Hansen
Norge

Oppdretter
Geir Håland
Norge

Beste juniorhandler 10-13 år, dag 1
1 0699 Julie Gutrad Erikson 2006 9020 Tromsdalen
2 0698 Emilie Susann Takvannsbukt 2005 9143 Skibotn
3 0697 Vårin Adele Takvannsbukt 2008 9143 Skibotn
Beste juniorhandler 14-17 år, dag 1
1 0702 Irja Sofie Nyheim 2003 9010 Tromsø
2 0703 Ingrid Larsen 2003 9104 Kvaløya
3 0700 Emma Hagren 2004 2040 Kløfta
4 0701 Lea Christin Johansen Ulriksen 2004 9021 Tromsdalen
Beste juniorhandler 10-13 år, dag 2
1 1264 Emilie Susann Takvannsbukt 2005 9143 Skibotn
2 1265 Julie Gutrad Erikson 2006 9020 Tromsdalen
3 1263 Vårin Adele Takvannsbukt 2008 9143 Skibotn
Beste juniorhandler 14-17 år, dag 2
1 1270 Irja Sofie Nyheim 2003 9010 Tromsø
2 1268 Emma Hagren 2004 2040 Kløfta
3 1266 Thea Sofie Paulsen 2003 8400 Sortland
4 1267 Ingrid Larsen 2003 9100 Kvaløysletta
Utviklet av: