30.06 - 01.07.2018

Norsk Kennel Klub

Best in show Lyne, Virginia
1 2522 Cormacs Tariq Irsk Ulvehund
Eier

Odd Myhre
Norge

Oppdretter
Odd Myhre
Norge

2 0517 Springtrend Silver Shadow Engelsk Springer Spaniel
Eier

Vanja E Trøbakk Sliwa
Norge

Oppdretter
Snorre Aslaksen
Norge

3 1867 Curiosity Gallant Game Silky Terrier
Eier

Astrid Irene Halseth
Norge

Oppdretter
Kristina Heinonen
Finland

4 0409 Taglines Double The Fun With Soletr Petit Basset Griffon Vendeen
Eier

Sara & Eirin/wendy Robertson/dorothy
Norge

Oppdretter
Anders Tunold-hanssen
Norge

Best in show valp
1 5104 Dali's Ace Of Spades Silky Terrier
Eier

June Eriksen Meidell

Oppdretter
Ine Meidell, Meidell June Eriksen
Norge

2 5032 Bøjentan's Delta Bayersk Viltsporhund
Eier

Merete Sterk-hansen
Norge

Oppdretter
Merete Sterk-hansen
Norge

3 5020 Romi's Xi Schäferhund Normalhår
Eier

Bjørn Karlsen

Oppdretter
Rolf Mangerud, Aagesen Trond
Norge

4 5113 Ølenskjold's Soul Of Storm American Akita
Eier

Linda Eriksen
Norge

Oppdretter
John Aareskjold Tjøtta, Aareskjold Lars J
Norge

Gruppe 1 Karlsdotter, Nina
1 0249 Specialdream's Ever So Clever Shetland Sheepdog
Eier

Sten-erik Sundberg
Sverige

Oppdretter
Elisabeth Sundberg
Sverige

2 0040 Ramsgrove Borkason Bearded Collie
Eier

Ulrica Olsson
Sverige

Oppdretter
Wendy Hines
Storbritannia

3 0275 Siggen's Great Gatsby Welsh Corgi Pembroke
Eier

Rita Tilley Wilberg

Oppdretter
Rita Tilley Wilberg, Brandvik Julie Wilberg, Wilberg Leif-herman
Norge

4 0175 Hob-nob's Quidam Pyreneisk Gjeterhund
Eier

Gro Mathiesen
Norge

Oppdretter
Monica Westerberg
Sverige

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 1 valp
1 5020 Romi's Xi Schäferhund Normalhår
Eier

Bjørn Karlsen

Oppdretter
Rolf Mangerud, Aagesen Trond
Norge

2 5009 Cichlas Zhakira Belgisk Fårehund, Groenendael
Eier

Julianne Ryden
Norge

Oppdretter
Anne Tove Mitchell Jensen, Jensen John Morten, Jensen Maren Elise Mitchell
Norge

3 5006 Diversity Amazing Alvin Australian Shepherd
Eier

Nina Mari Eilertsen
Norge

Oppdretter
Nina Mari Eilertsen, Hansen Elisabeth
Norge

4 5015 Jeppetollern's Ice Age Eddie Hvit Gjeterhund
Eier

Lilli Bergsjøbrenden
Norge

Oppdretter
Lilli Bergsjøbrenden
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 2 Peixoto, Tina
1 1524 Virgin's Dirty Good Joke Dvergschnauzer Salt/pepper
Eier

Marinette Sjöberg
Sverige

Oppdretter
Marie Hägglund
Sverige

2 1631 Skipper's All Right Newfoundlandshund
Eier

Ole Andreas Nygård
Norge

Oppdretter
Bela Siklosi
Ungarn

3 1656 Cubilon's Spencer Splendid Pyreneerhund
Eier

Hilde Stenstad
Norge

Oppdretter
Hilde Dalos Aune
Norge

4 1560 Dynnastuen's Captain Morgan Engelsk Bulldog
Eier

Anita Wangen
Norge

Oppdretter
Kjetil Bentestuen
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 2 valp
1 5087 Coolbear's Galway Girl 4 Ebenaki Newfoundlandshund
Eier

Hanne Kristin Åssveen Aamodt
Norge

Oppdretter
Kjersti Smedstuen, Wold Robert Christian
Norge

2 5089 Royal Edition's Garmann Rottweiler
Eier

Robert Arnesen
Norge

Oppdretter
Frode Hegge, Barøy June Merete
Norge

3 5083 Rock'n'rolla V. Nobel Line Dvergpinscher
Eier

Elin Støre
Norge

Oppdretter
Ingrid Wesenberg, Haglind Glenn-are
Norge

4 5085 Mamili's Best Friends Forever Leonberger
Eier

Liv Gade
Norge

Oppdretter
Liv Gade
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 3 Løvenkjær, Svend
1 1867 Curiosity Gallant Game Silky Terrier
Eier

Astrid Irene Halseth
Norge

Oppdretter
Kristina Heinonen
Finland

2 1892 Miraristaff Lonesome Rider Staffordshire Bull Terrier
Eier

Mette Grøntoft
Norge

Oppdretter
Mette Grøntoft, Øien Vegard
Norge

3 1751 Kadelly's C'mon Talk Cairn Terrier
Eier

Veslemøy Grønstad

Oppdretter
Veslemøy Grønstad, Grønstad Dag Arne
Norge

4 1818 Knøtteliten's Esme Jack Russell Terrier
Eier

Ida Teigland Trudvang
Norge

Oppdretter
Inger-lise Teigland, Hopkins Marit Charlotte, Trudvang Ida Teigland, Nucera Pietro
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 3 valp
1 5104 Dali's Ace Of Spades Silky Terrier
Eier

June Eriksen Meidell

Oppdretter
Ine Meidell, Meidell June Eriksen
Norge

2 5096 Kjekstadmarka's Jossi Jack Russell Terrier
Eier

Jørn Erling Rostad
Norge

Oppdretter
Jørn Erling Rostad
Norge

3 5111 Lidivo's Luckypants Yorkshire Terrier
Eier

Astrid Irene Halseth
Norge

Oppdretter
Astrid Irene Halseth
Norge

4 5109 Astropika's Daenerys Targaryen Staffordshire Bull Terrier
Eier

Maren Wenner Solbakken
Norge

Oppdretter
Maren Wenner Solbakken
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 5 Klepp, Eli-Marie
1 2000 Estava Rain Highway Of Light American Akita
Eier

Friedrich Birkmar
Norge

Oppdretter
Friedrich Birkmar
Norge

3 2310 Kalo Skilo's Bow Bells Guns N Roses Podenco Ibicenco Glatthåret
Eier

Maria Lauvhaug Knudsen
Norge

Oppdretter
Maria Lauvhaug Knudsen
Norge

4 2272 Varjdalen's Tk Miro Norsk Elghund Grå
Eier

Roald Normo
Norge

Oppdretter
Even Stene, Bakke Ellen Stene
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 5 valp
1 5113 Ølenskjold's Soul Of Storm American Akita
Eier

Linda Eriksen
Norge

Oppdretter
John Aareskjold Tjøtta, Aareskjold Lars J
Norge

2 5117 Vaskurs Moni Maker Qiwidotter Faraohund
Eier

Trond Tørres

Oppdretter
Jenny Hall
Sverige

3 5132 Tiny Fellow's Zip It Pomeranian
Eier

Camilla Kristoffersen
Norge

Oppdretter
Camilla Kristoffersen, Losen Terje
Norge

4 5139 Polarhiet's Dream About Love Samojedhund
Eier

Nina Kristin Eggen
Norge

Oppdretter
Nina Kristin Eggen
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 6/4 Ståhlberg, Perttu
1 0409 Taglines Double The Fun With Soletr Petit Basset Griffon Vendeen
Eier

Sara & Eirin/wendy Robertson/dorothy
Norge

Oppdretter
Anders Tunold-hanssen
Norge

2 0287 After Midnight V.d. Mibaf's Hoeve Dachshund Korthåret
Eier

Irene Krogstad
Norge

Oppdretter
Lammy Hamelink
Nederland

3 0362 Albert Bayersk Viltsporhund
Eier

Bjørn R Øyangen
Norge

Oppdretter
Bjørn R Øyangen, Rydjord Nina
Norge

4 0326 Absint Av Larhjelm Dachshund Strihåret
Eier

Lars Hjelmtvedt
Norge

Oppdretter
Lars Hjelmtvedt
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 6/4 valp
1 5032 Bøjentan's Delta Bayersk Viltsporhund
Eier

Merete Sterk-hansen
Norge

Oppdretter
Merete Sterk-hansen
Norge

2 5033 Dame Fortunas Caizer Rhodesian Ridgeback
Eier

Torhild Magne
Norge

Oppdretter
Hege Nordeng
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 7 Jacobsson, Charlotte
1 2439 Vargofjellets Faro Engelsk Setter
Eier

Heidi Brekken
Norge

Oppdretter
Leif Gunnar Mortensen
Norge

2 2475 Roughshoot I'm On Fire Ungarsk Vizsla Korthåret
Eier

Sissel Jerve
Norge

Oppdretter
S Bergin
Storbritannia

3 2483 Skarsemsløkkja's Larris Vorstehhund Strihåret
Eier

Birgit Westgård
Norge

Oppdretter
Jan Løkken, Løkken Siv
Norge

4 2481 Rugdelias Zae Fifi Vorstehhund Korthåret
Eier

Anne-grethe Evensen
Norge

Oppdretter
Anne Grete Langeland, Kallekleiv Tore
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 7 valp
Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 8 Brostam-Berglund, Karin
1 0517 Springtrend Silver Shadow Engelsk Springer Spaniel
Eier

Vanja E Trøbakk Sliwa
Norge

Oppdretter
Snorre Aslaksen
Norge

2 0541 Almanza Extend An Enterprise Flat Coated Retriever
Eier

Per Einar Gjerde
Norge

Oppdretter
Ragnhild Ulin
Sverige

3 0668 Tjotte's Teenage Witch Labrador Retriever
Eier

Anncharlott Burman
Sverige

Oppdretter
Eier
Sverige

4 0714 Aquafortis Latino Lover Portugisisk Vannhund
Eier

Ragnhild Bjørnstad
Norge

Oppdretter
Runi Kristiansen
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 8 valp
1 5048 Tjotte's Make A Wish Labrador Retriever
Eier

Anne Helen W. Koteng
Norge

Oppdretter
Ann Charlotte Burman
Sverige

2 5035 Lordsett Dolly Daydreamer Engelsk Springer Spaniel
Eier

Vanja Sliwa
Norge

Oppdretter
Katarzyna Ksiazek, Marcin Ksiazek
Polen

3 5049 Praxtar's Quiche Lorraine Lagotto Romagnolo
Eier

Torhill Heidi Ludvigsen
Norge

Oppdretter
Torhill Heidi Ludvigsen
Norge

4 5037 Av-zan-iaz Raske Link Flat Coated Retriever
Eier

Anita Iversen
Norge

Oppdretter
Anita Iversen, Gulliksen Kjell Finnman
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 9 Lochs-Romans, Ricky
1 0810 Charming Pal's Qualinka Quelques Cavalier King Charles Spaniel
Eier

Iren Rudshaug
Norge

Oppdretter
Iren Rudshaug
Norge

2 1150 Sagaland's Å-chevy Tibetansk Spaniel
Eier

Sonja Dramstad
Norge

Oppdretter
Gerd Strand
Norge

3 1065 Shevilan Juicy Orange Petit Brabancon
Eier

Finn Arne Kroken
Norge

Oppdretter
Ilana Sevski
Latvia

4 1105 Huffish Rave Master Stor Puddel
Eier

Arild Thorvaldsen
Norge

Oppdretter
Charlotte Sandell
Sverige

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 9 valp
1 5056 Koru's Rexha Koria Chihuahua Korthåret
Eier

Christina Denice Wulff-pedersen
Norge

Oppdretter
Christina Denice Wulff-pedersen, Vanvik Lena Sparbo
Norge

2 5052 Petit Ami's Jack Sparrow Bichon Frisé
Eier

Elna Reinfjell
Norge

Oppdretter
Wivi-anne Olsen
Norge

3 5057 Live Like A Hero Clear My Angels Chihuahua Langhåret
Eier

Ronja Elisabet Rølvåg
Norge

Oppdretter
P.w.j Rengers
Nederland

4 5061 Vivilinn's Straight From The Heart Chinese Crested
Eier

Vivian Strand
Norge

Oppdretter
Vivian Strand
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 10 Urek, Tatjana
1 2522 Cormacs Tariq Irsk Ulvehund
Eier

Odd Myhre
Norge

Oppdretter
Odd Myhre
Norge

2 2562 St Finnian Gaia Skotsk Hjortehund
Eier

Eva Svendsen
Norge

Oppdretter
Ane Lid Lerheim
Norge

3 2538 Dabka's Secret Service Saluki
Eier

Ingjerd Karlsen
Norge

Oppdretter
Liz-mari Persson
Sverige

4 2496 Gold'n Copper Music Of The Nights Afghansk Mynde
Eier

Tor Kjell Hustøl
Norge

Oppdretter
Lena Johansson
Sverige

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 10 valp
1 5148 Courtborne Vixen Whippet
Eier

Kristin Hoff

Oppdretter
Kristin Hoff, Hoff Steinar, Hoff Rita, Lien Jørgen Courtborne
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Beste veteran, dag 1 Lyne, Virginia
1 0980 Løwebo's Tiara Lhasa Apso
Eier

Rita Annie Ørebæk
Norge

Oppdretter
Grethe Arnhild Arnesen
Norge

2 0877 Idyllium's Cookies'n Cream Chihuahua Langhåret
Eier

Marthe Dalen
Norge

Oppdretter
Marthe Dalen
Norge

3 0552 Almanza Such A Good Life Flat Coated Retriever
Eier

Anne-berith Waskaas
Norge

Oppdretter
Ragnhild Ulin
Sverige

4 0479 Twin Peak's Zest My Day Cocker Spaniel
Eier

Monika Lie
Norge

Oppdretter
Lilly Ann Birkeland Aarra
Norge

Beste veteran, dag 2 Lyne, Virginia
1 2391 Rajumas Aurora Samojedhund
Eier

Gro Moe-gumø
Norge

Oppdretter
Gro Moe-gumø
Norge

2 1849 River Glenn Play That Funky Music Parson Russell Terrier
Eier

Kenneth Rødsrud
Norge

Oppdretter
Melissa White
Usa

3 1795 Angel Pollentia's Amy Angelic Irish Softcoated Wheaten Terrier
Eier

Gunn Kari Skauge
Norge

Oppdretter
Gunn Kari Skauge
Norge

4 2152 Moneva's Mysterical Mika Of Ana Japansk Spisshund
Eier

Tina Lisette Bjørnewall

Oppdretter
Mona Tertnes-bakke
Norge

Beste avlsklasse, dag 1 Giura, Anca
1 9006 Av-zan-iaz Qikke Zaga Flat Coated Retriever
Eier

Anita Iversen
Norge

Oppdretter
Kjell Finnman Gulliksen
Norge

2 9009 Sagaland's B-august X I I Tibetansk Spaniel
Eier

Sonja Dramstad
Norge

Oppdretter
Gerd Strand
Norge

Beste avlsklasse, dag 2 Løvenkjær, Svend
1 2188 Arctic Kees Dancing With The Stars Keeshond
Eier

Christina Höglund
Sverige

Oppdretter
Cathrin Fagerheim, Gaute Fagerheim
Norge

2 2088 Lapinlumon Ilo Finsk Lapphund
Eier

Christian Lauluten
Norge

Oppdretter
Sarah Brun Brandes
Sverige

Beste oppdretter, dag 1 Løvenkjær, Svend
1 Avzaniaz Anita Iversen, Gulliksen Kjell Finnman - Norge
2 Of Yorkside Andrea Haider - Austria
3 Zanevi Camilla Olsen, Larsen Anita, Stokke Anne Margrethe, Olsen Jørn Gustav - Norge
4 Amazing Dream Camilla Mikkelsen - Norge
Beste oppdretter, dag 2 Giura, Anca
1 Courtborne Kristin Hoff, Lien Jørgen Courtborne, Riberg Mona, Hoff Rita, Hoff Steinar - Norge
2 Local Hero Mona Friberg - Norge
3 Polarhiet Nina Kristin Eggen - Norge
4 Esbelto's Lisbeth Berge Karlsen, Karlsen Trond Are - Norge
Beste norske rase, dag 1 Klepp, Eli-Marie
1 0397 Direktør'n Av Kampenhaug Dunker
Eier

Ann Jeanette Stenhaug Bull
Norge

Oppdretter
Torkel Randem
Norge

Beste norske rase, dag 2 Karlsdotter, Nina
1 2272 Varjdalen's Tk Miro Norsk Elghund Grå
Eier

Roald Normo
Norge

Oppdretter
Even Stene, Bakke Ellen Stene
Norge

2 2259 Fantejentas Berger Norsk Buhund
Eier

Ingvill Brenden
Norge

Oppdretter
Ingvill Brenden
Norge

3 2288 Topsy Norsk Elghund Sort
Eier

Nann-may Kregnes Midtflå
Norge

Oppdretter
Nann-may Kregnes Midtflå, Midtflå Morten
Norge

4 2298 Nova Saga Av Northern Bones Norsk Lundehund
Eier

Solveig Bjørkenes Steinnes

Oppdretter
Solveig Bjørkenes Steinnes
Norge

Beste juniorhandler 10-13 år, dag 1
1 1383 Andreas M Røstberg 2005 6422 Molde
2 1377 Miriam Pallokat 2005 7520 Hegra
3 1382 David Svensen 2007 1827 Hobøl
4 1378 Svein-thore Ulleberg-bøhmer 2004 2030 Nannestad
Beste juniorhandler 14-17 år, dag 1
1 1386 Helene Myhrer 2001 3234
2 1389 Rikke Gunnes 2000 7290 Støren
3 1388 Andrea Larsen 2001 4352 Klepp
4 1384 Carmen Dønheim Hoseth 2003 6011 Ålesund
Beste juniorhandler 10-13 år, dag 2
1 2645 Miriam Pallokat 2005 7520 Hegra
2 2646 Svein-thore Ulleberg-bøhmer 2004 2030 Nannestad
3 2650 Andreas M Røstberg 2005 6422 Molde
4 2648 Martin Trasop Torgersen 2007 2150 Årnes
Beste juniorhandler 14-17 år, dag 2
1 2653 Helene Myhrer 2001 3234
2 2652
3 2651
4 2655 Andrea Bakke Dalseth 2000 2003 Lillestrøm
Utviklet av: