05.05 - 06.05.2018

Norsk Kennel Klub

Best in show Kipinä, Markku
1 0283 Knøtteliten's Esme Jack Russell Terrier
Eier

Ida Teigland Trudvang
Norge

Oppdretter
Inger-lise Teigland, Hopkins Marit Charlotte, Trudvang Ida Teigland, Nucera Pietro
Norge

2 1276 Absint Av Larhjelm Dachshund Strihåret
Eier

Lars Hjelmtvedt
Norge

Oppdretter
Lars Hjelmtvedt
Norge

3 1722 Bergrabben's Constantin I I Tibetansk Spaniel
Eier

Sonja Dramstad
Norge

Oppdretter
Gunvor Sörensen
Sverige

4 0660 Zoete Zonsopgang V. Elegast Curly Coated Retriever
Eier

Greta Opdahl
Norge

Oppdretter
B M V. D. Zwet
Nederland

Best in show valp
1 5045 Lordsett Dolly Daydreamer Engelsk Springer Spaniel
Eier

Vanja Sliwa
Norge

Oppdretter
Katarzyna Ksiazek
Polen

2 5007 Golden Viking's Teddybear Leonberger
Eier

Lisbeth Dalstein
Norge

Oppdretter
Roe Vidar Lien
Norge

3 5078 Around Extra Smart Petit Basset Griffon Vendeen
Eier

Torstein Vegsund Solli
Norge

Oppdretter
Annicka Löfgren
Sverige

4 5097 Dhoki Apsos Jack-a-dandy To Chazari Tibetansk Terrier
Eier

Bjørn Samuelsen
Norge

Oppdretter
Maria F. Brunell, Brunell Bente F.
Norge

Gruppe 1 Haapaniemi, Elina
1 1229 Joyland's Magic Ambition Shetland Sheepdog
Eier

Finn Helge Olsen
Norge

Oppdretter
Gro Svandalsflona
Norge

2 1179 Babzy Av Quantos Schäferhund Normalhår
Eier

Tor W Johansen
Norge

Oppdretter
Tor W Johansen
Norge

3 1104 Fixation's Armani Bearded Collie
Eier

Cecilie Gangåssæter
Norge

Oppdretter
Cecilie Gangåssæter
Norge

4 1246 Siggen's Great Gatsby Welsh Corgi Pembroke
Eier

Rita Tilley Wilberg

Oppdretter
Rita Tilley Wilberg, Brandvik Julie Wilberg, Wilberg Leif-herman
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 1 valp
1 5068 Jeppetollern's Ice Age Eddie Hvit Gjeterhund
Eier

Lilli Bergsjøbrenden
Norge

Oppdretter
Lilli Bergsjøbrenden
Norge

2 5074 Nezmarkas Polar Pearl Shetland Sheepdog
Eier

Synnøve Kalleklev
Norge

Oppdretter
Hildegunn Solberg Nes
Norge

3 5071 Haffranz Av Quantos Schäferhund Langhår
Eier

Tor W Johansen

Oppdretter
Tor W Johansen, Jensen Inger Lise
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 2 Haapaniemi, Elina
1 0137 Nordlandia Danes Sputnik Grand Danois
Eier

Elisabeth Bugge Olsen
Norge

Oppdretter
Johan Ottersten
Sverige

2 0211 Khyyi Sangmu's Bu-wa Kunzang Tibetansk Mastiff
Eier

Anne Brita Prøven Tangen
Norge

Oppdretter
Lise Juul Andersson
Danmark

3 0056 Rambull's Quarterflash Bullmastiff
Eier

Mary Heli
Norge

Oppdretter
Mary Heli
Norge

4 0184 Riesen Artic's U Rock Me Riesenschnauzer Sort
Eier

Børge Pettersen
Norge

Oppdretter
Børge Pettersen, Storfjeld Øivind
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 2 valp
1 5007 Golden Viking's Teddybear Leonberger
Eier

Lisbeth Dalstein
Norge

Oppdretter
Roe Vidar Lien
Norge

2 5006 Zendream's Call Me Buddy Engelsk Bulldog
Eier

Liss Bodil Olsen
Norge

Oppdretter
Liss Bodil Olsen
Norge

3 5013 Heart Of Snow Von Casa Art Rottweiler
Eier

Hege Kristin Strand
Norge

Oppdretter
Jenny Østensen, Østensen Rune
Norge

4 5004 Bonniebellora Aristokratupelikounis Dobermann
Eier

Eva Nymo
Norge

Oppdretter
Vladas Kibilda
Litauen

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 3 Pettersson, Cindy
1 0283 Knøtteliten's Esme Jack Russell Terrier
Eier

Ida Teigland Trudvang
Norge

Oppdretter
Inger-lise Teigland, Hopkins Marit Charlotte, Trudvang Ida Teigland, Nucera Pietro
Norge

2 0311 Gold Monarh Flush Royal Skye Terrier
Eier

Trond Storsveen
Norge

Oppdretter
Marina N Sandler
Russland

3 0305 Curiosity Gallant Game Silky Terrier
Eier

Astrid Irene Halseth
Norge

Oppdretter
Kristina Heinonen
Finland

4 0324 Beautystaff's Dark And Handsome Staffordshire Bull Terrier
Eier

Tone Gottliebsen Puggaard
Norge

Oppdretter
Tone Gottliebsen Puggaard, Vangstad Jan-tore
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 3 valp
1 5019 Adorabel Little Lady Norfolk Terrier
Eier

Ole André Winje
Norge

Oppdretter
Anne Johnsen
Norge

2 5016 Granholtet's Zsa Zsa Gabor Irish Softcoated Wheaten Terrier
Eier

Cecilie Hammond
Norge

Oppdretter
Cecilie Hammond, Hammond Bjørg
Norge

3 5020 Framigard's Heron Silky Terrier
Eier

Jeanette Stene Skogstad
Norge

Oppdretter
Jeanette Stene Skogstad, Stene Jorunn Elshild
Norge

4 5022 Ytre-berget's Alva The Queen Staffordshire Bull Terrier
Eier

Ida Irene Ytreberg Larsen
Norge

Oppdretter
Ida Irene Ytreberg Larsen
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 5 Holmli, Marianne
1 0563 Tiny Fellow's U Got The Look Pomeranian
Eier

Camilla Kristoffersen
Norge

Oppdretter
Camilla Kristoffersen, Losen Terje
Norge

2 0608 Cabaka's Crazy About Mary Samojedhund
Eier

Kristin Lundin Lauritzen
Norge

Oppdretter
Gitte Morell
Danmark

3 0377 Ølenskjold's Power Of Love American Akita
Eier

John Aareskjold Tjøtta
Norge

Oppdretter
John Aareskjold Tjøtta, Aareskjold Lars J
Norge

4 0616 Noven's Braveheart Shiba
Eier

Sissel Skjelbred
Norge

Oppdretter
Elisabeth Noven Bäckström
Sverige

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 5 valp
1 5042 Costalot Dreams Moonlight Pomeranian
Eier

Toini Johanne Kristiansen Olsen
Norge

Oppdretter
Toini Johanne Kristiansen Olsen
Norge

2 5043 Polarhiet's Born To Be A Hurricane Samojedhund
Eier

Nina Kristin Eggen
Norge

Oppdretter
Nina Kristin Eggen
Norge

3 5033 Snøhvit Av Vintervidda Finsk Lapphund
Eier

Christian Lauluten
Norge

Oppdretter
Christian Lauluten, Wahlquist Per Ola
Norge

4 5029 Vaskurs Gigant Neo Qiwison Faraohund
Eier

Sonja Tørres
Norge

Oppdretter
Jenny Hall
Sverige

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 6/4 Lokodi, Csaba Zsolt
1 1276 Absint Av Larhjelm Dachshund Strihåret
Eier

Lars Hjelmtvedt
Norge

Oppdretter
Lars Hjelmtvedt
Norge

2 1296 Fanta's Brand Manhatten Skyline Beagle
Eier

Faruk Mujanic
Norge

Oppdretter
A S Krylova
Russland

3 1317 Taglines Double The Fun With Soletr Petit Basset Griffon Vendeen
Eier

Sara & Eirin/wendy Robertson/dorothy
Norge

Oppdretter
Anders Tunold-hanssen
Norge

4 1323 Island Bali Auksinis Feniksas Rhodesian Ridgeback
Eier

Hanne Pedersen
Norge

Oppdretter
Sarune Kairyté
Litauen

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 6/4 valp
1 5078 Around Extra Smart Petit Basset Griffon Vendeen
Eier

Torstein Vegsund Solli
Norge

Oppdretter
Annicka Löfgren
Sverige

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 7 Sandø, Siv
1 1365 Boelsgaard's A Victoria Pointer
Eier

Arne Hovde

Oppdretter
Anne Boelsgaard Hansen
Danmark

2 1343 Inspirations Il Vino Fantastico Bracco Italiano
Eier

Hans-ole Stenbro

Oppdretter
Lars Nilsson
Sverige

3 1348 Pei Fang Skott Engelsk Setter
Eier

Janne Holmli
Norge

Oppdretter
Marianne Holmli, Holmli Brynjar
Norge

4 1370 Rugdelias Zae Fifi Vorstehhund Korthåret
Eier

Anne-grethe Evensen
Norge

Oppdretter
Anne Grete Langeland, Kallekleiv Tore
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 7 valp
1 5079 Pei Fang Sia Engelsk Setter
Eier

Lise Kolstad Tromsdal
Norge

Oppdretter
Brynjar Holmli, Holmli Marianne
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 8 Sandø, Siv
1 0660 Zoete Zonsopgang V. Elegast Curly Coated Retriever
Eier

Greta Opdahl
Norge

Oppdretter
B M V. D. Zwet
Nederland

2 0675 Springtrend Silver Shadow Engelsk Springer Spaniel
Eier

Vanja E Trøbakk Sliwa
Norge

Oppdretter
Snorre Aslaksen
Norge

3 0819 Aquafortis Robel The One Portugisisk Vannhund
Eier

Runi Kristiansen
Norge

Oppdretter
Runi Kristiansen
Norge

4 0794 Lemonys Jaffa Labrador Retriever
Eier

Kari Henie
Norge

Oppdretter
Kari Henie
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 8 valp
1 5045 Lordsett Dolly Daydreamer Engelsk Springer Spaniel
Eier

Vanja Sliwa
Norge

Oppdretter
Katarzyna Ksiazek
Polen

2 5052 Pashkira's Masterkey Labrador Retriever
Eier

Anne Melgaard Tårn
Norge

Oppdretter
Berit Lund
Norge

3 5056 Riccias Nobile Nino Lagotto Romagnolo
Eier

Mette Torheim
Norge

Oppdretter
Mette Torheim
Norge

4 5046 Av-zan-iaz Raske Ramses Flat Coated Retriever
Eier

Alice Jenssen
Norge

Oppdretter
Anita Iversen, Gulliksen Kjell Finnman
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 9 Degryze, Dianne
1 1722 Bergrabben's Constantin I I Tibetansk Spaniel
Eier

Sonja Dramstad
Norge

Oppdretter
Gunvor Sörensen
Sverige

2 1593 Sandust Indy's Angel Mellompuddel
Eier

Janne Evertsen
Norge

Oppdretter
Christina Johansson, Johansson Susanne
Norge

3 1615 Pugbully Talk Of The Town Mops
Eier

Heidi Fridtjofsen
Norge

Oppdretter
Heidi Fridtjofsen
Norge

4 1623 Inter Win Olimpus Papillon
Eier

Tone Sundli
Norge

Oppdretter
I E Kirilenko
Russland

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 9 valp
1 5097 Dhoki Apsos Jack-a-dandy To Chazari Tibetansk Terrier
Eier

Bjørn Samuelsen
Norge

Oppdretter
Maria F. Brunell, Brunell Bente F.
Norge

2 5096 Skazka Imandri Lisa Alisa Shih Tzu
Eier

Agneta Øhrn
Norge

Oppdretter
Anna Skurtova
Norge

3 5093 Chuckaboo's All About Venus Mops
Eier

Inga Dis Thorsteinsdottir
Norge

Oppdretter
Inga Dis Thorsteinsdottir
Norge

4 5088 Koru's Rexha Koria Chihuahua Korthåret
Eier

Christina Denice Wulff-pedersen
Norge

Oppdretter
Christina Denice Wulff-pedersen, Vanvik Lena Sparbo
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 10 Degryze, Dianne
1 0859 Esbelto's Hermes Afghansk Mynde
Eier

Lisbeth Berge Karlsen
Norge

Oppdretter
Lisbeth Berge Karlsen, Karlsen Trond Are
Norge

2 0891 Qatiifah Amal Amirah Saluki
Eier

Linn Mari Sørgård
Norge

Oppdretter
Linn Mari Sørgård, Waldal Bente
Norge

3 0870 Setanta O'marksbay Irsk Ulvehund
Eier

Knut Olav Wille
Norge

Oppdretter
Knut Olav Wille, Larsen Øivind Berg
Norge

4 0934 Atilla Nordic's Artemis Whippet
Eier

Synnøve Moa
Norge

Oppdretter
Synnøve Moa
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 10 valp
1 5063 Allettes Irish Mist Drambuie Whippet
Eier

Elisabeth Magnusson Flygar
Sverige

Oppdretter
A.boos,, E.m-flygar, M.gellerstam
Sverige

2 5062 Ballygran's Ithel Innis Irsk Ulvehund
Eier

Anne Mette Mikkelsen
Norge

Oppdretter
Anne Mette Mikkelsen
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Beste veteran, dag 1 Kipinä, Markku
1 0657 Blue Satin Keep Looking At Me Cocker Spaniel
Eier

Tone Gausdal
Norge

Oppdretter
Aud-jorun Nysted
Norge

2 0546 Lyrypa's Topsy Norsk Lundehund
Eier

Iren Storli

Oppdretter
Unni Storli
Norge

3 0840 Betty Beat Av Tri De Coleur Portugisisk Vannhund
Eier

Trine Omholt Nikolaisen
Norge

Oppdretter
Else-berit Ovnerud
Norge

4 0738 Golden Niro's Ambassador Bellman Golden Retriever
Eier

Nina S Pettersson
Norge

Oppdretter
Nina S Pettersson
Norge

Beste veteran, dag 2 Kipinä, Markku
1 1576 Cossu's Keanu Reeves Løwchen
Eier

Birgit Drabløs
Norge

Oppdretter
Dennis Mauseth
Norge

2 1743 Sagaland's Graceful Sofie Tibetansk Spaniel
Eier

Sonja Dramstad
Norge

Oppdretter
Gerd Strand
Norge

3 1234 St. Kilda's Touch My Soul Shetland Sheepdog
Eier

Laila Lauritzen
Norge

Oppdretter
Laila Lauritzen
Norge

4 1181 Yeza Av Quantos Schäferhund Normalhår
Eier

Tor W Johansen
Norge

Oppdretter
Tor W Johansen
Norge

Beste avlsklasse, dag 1 Lokodi, Csaba Zsolt
1 9005 Cafridas Rhythmic Rhapsody Romance Berner Sennenhund
Eier

Monika Hansen
Norge

Oppdretter
Vigdis Karlsen Løken
Norge

Beste oppdretter, dag 1 Dupas, Jean-Jacques
1 Bazinga Simon Tien Hansen - Norge
2 Aquafortis Runi Kristiansen - Norge
3 Flatnews Stein Feragen - Norge
Beste oppdretter, dag 2 Lokodi, Csaba Zsolt
1 Larhjelm Lars Hjelmtvedt - Norge
2 Zanevi Camilla Olsen, Olsen Jørn Gustav, Larsen Anita - Norge
3 Amazing Dream Camilla Mikkelsen - Norge
4 Tessmira Kirsten Stensund - Norge
Beste norske rase, dag 1 Sandø, Siv
1 0519 A.f.elgkronas Zorro Norsk Elghund Grå
Eier

Per Erik Hjelle
Norge

Oppdretter
Arne Fossmo
Norge

2 0532 Alfa Norsk Elghund Sort
Eier

Jan Hundebo
Norge

Oppdretter
Sverre Fordal
Norge

3 0544 Beyla Arnadottir Av Vollakloa Norsk Lundehund
Eier

Dagrunn Mæhlen
Norge

Oppdretter
Dagrunn Mæhlen
Norge

4 0511 Kimura's Berta Norsk Buhund
Eier

Marie Edland
Norge

Oppdretter
Kathrine Øksnevad Lindstrøm, Lindstrøm Terje
Norge

Beste juniorhandler 10-13 år, dag 1
1 1071 Svein-thore Ulleberg-bøhmer 2004 2030 Nannestad
2 1072 Andreas M Røstberg 2005 6422 Molde
3 1074 Silje Skindlo 2004 2040 Kløfta
4 1073 Martin Trasop Torgersen 2007 2150 Årnes
Beste juniorhandler 14-17 år, dag 1
1 1075 Nanette Berge Karlsen 2002 7290 Støren
2 1081
3 1082 Emma Hagren 2004 2040 Kløfta
4 1080 Carmen Dønheim Hoseth 2003 6011 Ålesund
Beste juniorhandler 10-13 år, dag 2
1 1796 Andreas M Røstberg 2005 6422 Molde
2 1794 Svein-thore Ulleberg-bøhmer 2004 2030 Nannestad
3 1795 Miriam Pallokat 2005 7520 Hegra
4 1799 Silje Skindlo 2004 2040 Kløfta
Beste juniorhandler 14-17 år, dag 2
1 1800 Nanette Berge Karlsen 2002 7290 Støren
2 1805 Emma Hagren 2004 2040 Kløfta
3 1803 Carmen Dønheim Hoseth 2003 6011 Ålesund
4 1804 Julia Sofie Sørum Bjørklund 2000 9008 Tromsø
Utviklet av: