19.08 - 20.08.2017

Norsk Kennel Klub

Best in show
1 2217 Estava Rain Looking For Action American Akita
Eier

Friedrich Birkmar
Norge

Oppdretter
Friedrich Birkmar
Norge

2 1935 Fransin Minnie Mouse Fox Terrier Ruhåret
Eier

Francesca Cassin
Italy

Oppdretter
Francesca Cassin
Italy

3 0410 Caci´s Magic And Mystery At Wfs Flat Coated Retriever
Eier

Carina Östman
Sverige

Oppdretter
Carina Östman, Mikael Persson O Caroline Lundqvist
Sverige

4 1710 Skjærgaardens Mstar Troisgros Leonberger
Eier

Astri Aannestad
Norge

Oppdretter
Tone Mosby, Stenslund Leif Ivar
Norge

Best in show valp
1 5107 Li-brie's Design De Nuit Norwich Terrier
Eier

Lisbeth Tuven
Norge

Oppdretter
Lisbeth Tuven
Norge

2 5094 Skjærgaardens Bumbibears Bombo Leonberger
Eier

Tone Mosby
Norge

Oppdretter
Tone Mosby, Lillelien Nina
Norge

3 5079 Mu-ti-la's Write Your Own Story Whippet
Eier

Toril Dønheim
Norge

Oppdretter
Toril Dønheim
Norge

4 5131 Moonheim Abbes Kaiser Norsk Lundehund
Eier

Gerd Langenes
Norge

Oppdretter
Diddi Svartsjö
Finland

Gruppe 1
1 0040 Lärkängen's Dazzling Sunshine Bearded Collie
Eier

Anne-marie Öhqvist
Sverige

Oppdretter
Jenny & Anne-marie Öhqvist
Sverige

2 0267 Analog Cc Kind Of Blue Welsh Corgi Cardigan
Eier

Bjørn Erling Løken
Norge

Oppdretter
Bjørn Erling Løken
Norge

3 0159 Angeyja's Aela Pyreneisk Gjeterhund
Eier

Gro Mathiesen
Norge

Oppdretter
Gro Mathiesen
Norge

4 0018 Eagermind Remember The Best Australian Shepherd
Eier

Caroline Elisabeth Mauseth
Norge

Oppdretter
Caroline Elisabeth Mauseth
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 1 valp
1 5014 Orreknuppen's Dream Of Gold Shetland Sheepdog
Eier

Ingrid Anne Vestnes
Norge

Oppdretter
Inger Krogstad
Norge

2 5008 Queen Van Het Kumtichshof Schipperke
Eier

Anne Marie Rulnes
Norge

Oppdretter
Claeys Luc Mijnheer
Belgia

3 5006 Perfect Image High Voltage Collie Langhåret
Eier

Selma Kristin Lykken Halvorsen
Norge

Oppdretter
Lillian Marie Ydse
Norge

4 5003 Star Du Nord Neon Beauceron
Eier

Anne Elisabeth Reinert
Norge

Oppdretter
Anne Elisabeth Reinert
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 2
1 1710 Skjærgaardens Mstar Troisgros Leonberger
Eier

Astri Aannestad
Norge

Oppdretter
Tone Mosby, Stenslund Leif Ivar
Norge

2 1847 Bernweiler's Betty Boop Sankt Bernhardshund Langhåret
Eier

Eva Merete Olsrud
Norge

Oppdretter
Eva Merete Olsrud, Viberg Anne Grethe Tobiassen
Norge

3 1458 Roabamsen's Ice Mann Ikas Berner Sennenhund
Eier

Sissel Vatndal
Norge

Oppdretter
Sissel Vatndal
Norge

4 1621 Scedir Dustin Hoffman Dvergschnauzer Sort/silver
Eier

Fabio Ferrari
Italy

Oppdretter
Ferrari Fabio
Italy

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 2 valp
1 5094 Skjærgaardens Bumbibears Bombo Leonberger
Eier

Tone Mosby
Norge

Oppdretter
Tone Mosby, Lillelien Nina
Norge

2 5098 Giantero's Safari V Africa Riesenschnauzer Sort
Eier

Elisabeth Bergheim
Norge

Oppdretter
Mette Solbakken
Norge

3 5086 Baron Wolf Princess Ebony Jr Dvergpinscher
Eier

Funda Aylin Acar
Norge

Oppdretter
Arja-leena Tiimo
Finland

4 5101 Presious Hug Feeling My Self Shar Pei
Eier

Elisabeth Olsen
Norge

Oppdretter
Lila Leventaki
Hellas

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 3
1 1935 Fransin Minnie Mouse Fox Terrier Ruhåret
Eier

Francesca Cassin
Italy

Oppdretter
Francesca Cassin
Italy

2 1910 Kadelly's C'mon Talk Cairn Terrier
Eier

Veslemøy Grønstad

Oppdretter
Veslemøy Grønstad, Grønstad Dag Arne
Norge

3 2063 Staffgold Search And Discover Staffordshire Bull Terrier
Eier

Jan Roger Andreassen
Norge

Oppdretter
Vicente Albero Sanz
Spania

4 2034 Enga's King Kompis Silky Terrier
Eier

Anita Undhjem Baksetersveen
Norge

Oppdretter
Anita Undhjem Baksetersveen
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 3 valp
1 5107 Li-brie's Design De Nuit Norwich Terrier
Eier

Lisbeth Tuven
Norge

Oppdretter
Lisbeth Tuven
Norge

2 5104 Damdyke Lights The Candles Border Terrier
Eier

Mona G Myhr
Norge

Oppdretter
Turid Helene Stamnes
Norge

3 5109 Finnsky Xsandra Skye Terrier
Eier

Gunn Anita Husby Hegseth
Norge

Oppdretter
Thea Dahlbom,carina Kitti
Finland

4 5112 Nightstaff I'm Designed Staffordshire Bull Terrier
Eier

Jan Roger Andreassen
Norge

Oppdretter
Jan Roger Andreassen, Andreassen Camilla
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 5
1 2217 Estava Rain Looking For Action American Akita
Eier

Friedrich Birkmar
Norge

Oppdretter
Friedrich Birkmar
Norge

2 2275 Bazinga Baratheon Of Dragonstone Faraohund
Eier

Emelie Arwinge
Sverige

Oppdretter
Simon Tien Hansen
Norge

3 2293 Lapinlumon Ilo Finsk Lapphund
Eier

Christian Lauluten
Norge

Oppdretter
Sarah Brun Brandes
Sverige

4 2370 Infinity's Perfect Match Keeshond
Eier

Kjetil Andre Holmen Skalstad
Norge

Oppdretter
Katrina Margaret Jonassen Neathey
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 5 valp
1 5131 Moonheim Abbes Kaiser Norsk Lundehund
Eier

Gerd Langenes
Norge

Oppdretter
Diddi Svartsjö
Finland

2 5130 Midtskogmarkas E-b Storm Norsk Elghund Grå
Eier

Lars Trøstheim
Norge

Oppdretter
Rune Myrhaug
Norge

3 5116 Turbolines Vivienne Westwood Basenji
Eier

Jeanette Strand
Norge

Oppdretter
Annika Jonsson
Sverige

4 5124 Stefsstells Kvika Kamilla Islandsk Fårehund
Eier

Ewy Pettersson
Sverige

Oppdretter
Stefania Sigurdardottir
Island

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 6/4
1 2599 Candy By The Pound Av Esta Cado Basset Hound
Eier

Elisabeth Aune Moseby
Norge

Oppdretter
Elisabeth Aune Moseby, Moseby Espen
Norge

2 2154 X I Av Larhjelm Dachshund Strihåret
Eier

Liv Muri

Oppdretter
Lars Hjelmtvedt
Norge

3 2623 Dalnews Fehèr Frida Dalmatiner
Eier

Erika Sparre Holm
Norge

Oppdretter
Erika Sparre Holm
Norge

4 2122 Taglines Echo From The Garden Dachshund Korthåret
Eier

Anders Tunold-hanssen
Norge

Oppdretter
Anders Tunold-hanssen
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 6/4 valp
1 5134 Price-spot's Instant Karma Dalmatiner
Eier

Heidi Price
Norge

Oppdretter
Heidi Price, Paulsen Silje Urhaug
Norge

2 5135 Kangelani's Rich Rach Rami Rhodesian Ridgeback
Eier

Marit Hjartøy
Norge

Oppdretter
Marit Hjartøy, Harstad Trond Petter
Norge

3 5115 Mariss Happy Choice Dvergdachshund Strihåret
Eier

Eddie Moljord
Norge

Oppdretter
Irina Kazakova, Kennel Mariss
Norge

4 5113 Abracadabra Dachshund Langhåret
Eier

Ann Kornelia Hundhammer
Norge

Oppdretter
Ann Kornelia Hundhammer
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 7
1 2687 Inspirations Il Vino Fantastico Bracco Italiano
Eier

Hans-ole Stenbro

Oppdretter
Lars Nilsson
Sverige

2 2690 Vanity Pauline Breton
Eier

Gregersen, Janne
Norge

Oppdretter
Sørensen Gitte Hjorth, Bergh Hallgeir
Norge

3 2716 Touchwind Marlon Brando Irsk Setter
Eier

Nina Saariniemi
Sverige

Oppdretter
Nina Saariniemi
Sverige

4 2756 Pitkän Sr Fåx Vorstehhund Strihåret
Eier

Hilde Børdalen
Norge

Oppdretter
Karia Pitkänen
Finland

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 7 valp
1 5141 Greyberry's Eiktyrne Weimaraner Korthåret
Eier

Line Vangen
Norge

Oppdretter
Katarina Hansson
Sverige

2 5137 Nordenfjords Gdh Roma Gammel Dansk Hønsehund
Eier

Wenche Moan
Norge

Oppdretter
Lisbeth Andersson
Danmark

3 5138 Lille Rev's Felix Kleiner Münsterländer
Eier

Ane Ludvigsen
Norge

Oppdretter
Tonny Birkeland Nielsen
Danmark

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 8
1 0410 Caci´s Magic And Mystery At Wfs Flat Coated Retriever
Eier

Carina Östman
Sverige

Oppdretter
Carina Östman, Mikael Persson O Caroline Lundqvist
Sverige

2 0286 Statesman Miss Divine Amerikansk Cocker Spaniel
Eier

Vibeke Paulsen
Norge

Oppdretter
Vibeke Paulsen
Norge

3 0317 Charbonnel Swedish Model Cocker Spaniel
Eier

Pia Elmelund
Danmark

Oppdretter
Sandy Platt
Storbritannia

4 0517 Aquafortis Eros Portugisisk Vannhund
Eier

Ragnhild Bjørnstad
Norge

Oppdretter
Runi Kristiansen
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 8 valp
1 5018 Wineleaf's Magic Dark Fire Amerikansk Cocker Spaniel
Eier

Karin Winbladh
Norge

Oppdretter
Karin Winbladh
Norge

2 5023 Hannemor's Adventure Of A Lifetime Flat Coated Retriever
Eier

Hanne Kongsgård Wiik
Norge

Oppdretter
Hanne Kongsgård Wiik
Norge

3 5029 Aquafortis Ooh La La Do Catula Portugisisk Vannhund
Eier

Runi Kristiansen
Norge

Oppdretter
Runi Kristiansen
Norge

4 5025 Yumni's Hey Dovre Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Eier

Nina Jørgensen
Norge

Oppdretter
Anita Mühlethaler
Sveits

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 9
1 0991 El'mambee's Cold Play Pekingeser
Eier

Brit Varhaug
Norge

Oppdretter
Brit Varhaug
Norge

2 0922 Analog Titanium Mops
Eier

Bjørn Erling Løken
Norge

Oppdretter
Bjørn Erling Løken
Norge

3 0860 Manticorns Enrico Griffon Bruxellois
Eier

Jan & Joakim Törnblom, Ohlsson
Sverige

Oppdretter
Bodil Andersson
Sverige

4 1158 Aedan Talk Of The Devil Toy Puddel
Eier

Christina Johansson
Norge

Oppdretter
Mrs B Godfrey
Storbritannia

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 9 valp
1 5069 Bailee Veseliy Gremlin Shih Tzu
Eier

Anita Nøttåsen
Norge

Oppdretter
Tatsiana
Hviterussland

2 5064 El'mambee's Jon Snow Pekingeser
Eier

Brit Varhaug
Norge

Oppdretter
Brit Varhaug, Rasmussen Mai Bente Varhaug, Varhaug Reidar
Norge

3 5062 Blizzbogårdens Giovanni Papillon
Eier

Mona Blom
Sverige

Oppdretter
Mona Blom
Sverige

4 5041 My Precious Make Love Chihuahua Langhåret
Eier

Line Flobergseter
Norge

Oppdretter
Irene Peeker
Sverige

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 10
1 1270 Husniya's Almas-al-uday Saluki
Eier

Mona Bergström
Sverige

Oppdretter
Catrin Nilsson
Sverige

2 1170 Scaramis Attention Please Afghansk Mynde
Eier

Liisa Airas
Finland

Oppdretter
Liisa Airas And Aino Airas
Finland

3 1222 Telegram Another Saga Greyhound
Eier

Hanne Olstad Midthus
Norge

Oppdretter
Tormod Rist
Norge

4 1289 Cream Island's Lady Alison Skotsk Hjortehund
Eier

Bente Buxrud
Norge

Oppdretter
Ann-marie Morell
Sverige

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 10 valp
1 5079 Mu-ti-la's Write Your Own Story Whippet
Eier

Toril Dønheim
Norge

Oppdretter
Toril Dønheim
Norge

2 5074 Esbelto's Hugo Boss Afghansk Mynde
Eier

Violeta Brinkeviciene
Norge

Oppdretter
Lisbeth Berge Karlsen, Karlsen Trond Are
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Beste veteran, dag 1 Macbeth, Mike
1 0898 Stings Velour In Black To Matrix Lhasa Apso
Eier

Birgitte Sperle
Norge

Oppdretter
Ingela Löfgren
Sverige

2 0373 Almanza Such A Good Life Flat Coated Retriever
Eier

Anne-berith Waskaas
Norge

Oppdretter
Ragnhild Ulin
Sverige

3 1283 Courtborne Sinaxs Antilla Saluki
Eier

Geir Tore Land
Norge

Oppdretter
Steinar Hoff
Norge

4 0496 Lapinlumon Hesperus Lagotto Romagnolo
Eier

Siv Christine Bækken
Norge

Oppdretter
Sarah Kathrine Brandes
Sverige

Beste veteran, dag 2 Macbeth, Mike
1 2526 Tiny Jewels' Mad About Chanel Pomeranian
Eier

Dag Løken
Norge

Oppdretter
Dag Løken
Norge

2 1735 Schimo's We Will Rock You Newfoundlandshund
Eier

Kjersti Smedstuen
Norge

Oppdretter
Sølvi Schjelderup
Norge

3 2551 Rajumas Aurora Samojedhund
Eier

Gro Moe-gumø
Norge

Oppdretter
Gro Moe-gumø
Norge

4 2011 World Cup Zaragosa Miniature Bull Terrier
Eier

Helen Stenvall
Sverige

Oppdretter
Anna Nordlund
Sverige

Beste avlsklasse, dag 1 Johansson, Karl-Erik
1 0761 Idyllium's Cookies'n Cream Chihuahua Langhåret
Eier

Marthe Dalen
Norge

Oppdretter
Marthe Dalen
Norge

Beste avlsklasse, dag 2 Poletaeva, Irina V.
1 2299 Ukkonen Av Vintervidda Finsk Lapphund
Eier

Christian Lauluten
Norge

Oppdretter
Christian Lauluten
Norge

Beste oppdretter, dag 1 Karlsdotter, Nina
1 Aquafortis Runi Kristiansen - Norge
2 Kennel Sagaland Sonja Dramstad, Strand Gerd - Norge
3 St.kilda Laila Lauritzen - Norge
4 Idyllium Marthe Dalen - Norge
Beste oppdretter, dag 2 Johansson, Karl-Erik
1 Rajuma Gro Moe-gumø - Norge
2 Larhjelm Lars Hjelmtvedt - Norge
3 Rabben's Halvor Sigfridstad - Norge
4 Wervest Vera Vestby - Norge
Beste norske rase, dag 2 Christiansen, Frank
1 2487 Ålvisheim's Sol Livesdotter Norsk Lundehund
Eier

Joakim Langenes

Oppdretter
Eiliv Hofstad
Norge

2 2438 Varjdalen's Tk Miro Norsk Elghund Grå
Eier

Roald Normo
Norge

Oppdretter
Even Stene, Bakke Ellen Stene
Norge

3 2423 Vaalebjønn's Vs Mikkel Norsk Buhund
Eier

Sverre Ims
Norge

Oppdretter
Sverre Ims
Norge

4 2645 Sivesindhøgdas D Flora Dunker
Eier

Per Harald Sivesind
Norge

Oppdretter
Per Harald Sivesind, Sivesind Wenche Aas
Norge

Beste juniorhandler 10-13 år, dag 1
1 1419 Andreas Myklebust Røstberg 2005 6422
2 1420 Emma Marie Olsen Hagren 2004 2040
3 1417 Nikolai Smith 2006 9900 Kirkenes
4 1414 Malin Landmark 2004 1860 Trøgstad
Beste juniorhandler 14-17 år, dag 1
1 1431 Helene Myhrer 2001 1592 Våler I Østfold
2 1424
3 1429
4 1430 Selma Hjerpetjønn Hanssen 2001 3440
Beste juniorhandler 10-13 år, dag 2
1 2976 Svein-thore Ulleberg-bøhmer 2004 2030 Nannestad
2 2977 Andreas Myklebust Røstberg 2005 6422
3 2978 Emma Marie Olsen Hagren 2004 2040
4 2970 Malin Landmark 2004 1860 Trøgstad
Beste juniorhandler 14-17 år, dag 2
1 2985 Nanette Berge Karlsen 2002 7290 Støren
2 2980
3 2984 Selma Hjerpetjønn Hanssen 2001 3440
4 2981 Julia Sofie Sørum Bjørklund 9046 Oteren
Utviklet av: