01.07 - 02.07.2017

Norsk Kennel Klub

Best in show Ramey-Leblanc, Kim
1 2010 Okami's Just Talk About Alva Siberian Husky
Eier

Helena Skoglund
Sverige

Oppdretter
Helena Skoglundh Lidberg
Sverige

2 2495 St Finnian Gaia Skotsk Hjortehund
Eier

Eva Svendsen
Norge

Oppdretter
Ane Lid Lerheim
Norge

3 2403 Aquafortis Kamikaze Portugisisk Vannhund
Eier

Runi Kristiansen
Norge

Oppdretter
Runi Kristiansen
Norge

4 0465 Sir-will's Rosa Khutor Kerry Blue Terrier
Eier

Camilla Midthjell Bakk
Norge

Oppdretter
Camilla Midthjell Bakk
Norge

Best in show valp
1 5128 Fambia Baron Mcpharon Flat Coated Retriever
Eier

Kjell Arne Sætre

Oppdretter
Ronny Samnøen, Holte Marita Irene
Norge

2 5046 Tza-ma's Perfect Design Lhasa Apso
Eier

Ranja B. Ørnes
Norge

Oppdretter
Morten Sterri, Sterri Eli Pedersen
Norge

3 5087 Minstemann's Tusen Og En Natt Dachshund Langhåret
Eier

Anita Solberg
Norge

Oppdretter
Anita Solberg, Solberg Åge
Norge

4 5085 Siggen's Domino Welsh Corgi Pembroke
Eier

Rita Tilley Wilberg

Oppdretter
Rita Tilley Wilberg, Brandvik Julie Wilberg, Wilberg Leif-herman
Norge

Gruppe 1 Rajic, Branislav
1 1456 Castlewolf Fudge Olga's Dream Puli
Eier

Saila Niskanen
Finland

Oppdretter
Sandbäck Maarit
Finland

2 1471 Rossmel Excellent Rival Schipperke
Eier

Sari Parviainen
Finland

Oppdretter
Olga Pavlovskaya
Russland

3 1366 Yours Truly Yasmine Dalido Briard
Eier

Siri Guldseth
Norge

Oppdretter
Daniela Kellovska
Tsjekkia

4 1463 Hob-nob's Quidam Pyreneisk Gjeterhund
Eier

Gro Mathiesen
Norge

Oppdretter
Monica Westerberg
Sverige

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 1 valp
1 5085 Siggen's Domino Welsh Corgi Pembroke
Eier

Rita Tilley Wilberg

Oppdretter
Rita Tilley Wilberg, Brandvik Julie Wilberg, Wilberg Leif-herman
Norge

2 5080 Lynnet's Follow That Dream Shetland Sheepdog
Eier

Kari Solbakken
Norge

Oppdretter
Kari Solbakken
Norge

3 5074 Kimy Av Quantos Schäferhund Normalhår
Eier

Sonja Tørres
Norge

Oppdretter
Tor W Johansen, Jensen Inger Lise
Norge

4 5072 Cela Menulio Sviesa Hvit Gjeterhund
Eier

Steinar Østensen
Norge

Oppdretter
Zigfridas Osinskas
Litauen

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 2 Sunde, Marit
1 0317 Leo Rottweiler
Eier

Mia Christine Skarpsno
Norge

Oppdretter
Otto Leonel Pedersen
Norge

2 0054 Sandro Boxer
Eier

Tommy Hansen
Norge

Oppdretter
Heidi Thuv
Norge

3 0067 Rambull's Quarterflash Bullmastiff
Eier

Mary Heli
Norge

Oppdretter
Mary Heli
Norge

4 0170 Greypix's Underneath It's Good Dvergschnauzer Salt/pepper
Eier

Kent Karstein Olsen
Norge

Oppdretter
Kent Karstein Olsen, Snevoll Bård
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 2 valp
1 5001 Millenium Star Mckinney Berner Sennenhund
Eier

Marie Reime Røthe
Norge

Oppdretter
O. N Palagina
Russland

2 5010 Arca Halu Oh Bella Donna Dvergschnauzer Sort
Eier

Cathrine Ludvigsen
Norge

Oppdretter
Cathrine Ludvigsen, Halsen Arild
Norge

3 5015 Accamarra Silver Sentralasiatisk Ovtcharka
Eier

Julia Breen
Norge

Oppdretter
Katarzyna
Polen

4 5009 Hm Zorba Dvergpinscher
Eier

Nina Mari Eilertsen

Oppdretter
Nina Mari Eilertsen
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 3 Spagna, Rosario Jari
1 0465 Sir-will's Rosa Khutor Kerry Blue Terrier
Eier

Camilla Midthjell Bakk
Norge

Oppdretter
Camilla Midthjell Bakk
Norge

2 0495 Dali's Jade Silky Terrier
Eier

Ine Meidell
Norge

Oppdretter
Ine Meidell, Meidell June Eriksen
Norge

3 0365 Toolbox Never Give Up Bedlington Terrier
Eier

Marina Körberg
Sverige

Oppdretter
Eva Byberg
Sverige

4 0353 Rabben's Quarterback Airedale Terrier
Eier

Halvor Sigfridstad
Norge

Oppdretter
Halvor Sigfridstad
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 3 valp
1 5024 Astropika's Breaker Of Chains Staffordshire Bull Terrier
Eier

Alexandra Marie Gysell

Oppdretter
Maren Wenner Solbakken
Norge

2 5018 Keelco's Gorgeous Big Ben Airedale Terrier
Eier

Kristin Olaussen Ørholm
Norge

Oppdretter
Kristin Zahl-jahren Eriksen
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 5 Aaltonen, Pirjo
1 2010 Okami's Just Talk About Alva Siberian Husky
Eier

Helena Skoglund
Sverige

Oppdretter
Helena Skoglundh Lidberg
Sverige

2 1714 Mesmerizing Made In Heaven Faraohund
Eier

Simon Tien Hansen
Norge

Oppdretter
Ann Moring
Finland

3 1857 Skaidi Norsk Elghund Sort
Eier

Kamilla Engen
Norge

Oppdretter
Marius Rønningen
Norge

4 1937 Katchinas Shakira Pomeranian
Eier

Irlin Mai Elleri
Norge

Oppdretter
Irlin Mai Elleri
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 5 valp
1 5108 Benito's Unique Donna Keeshond
Eier

Christina Höglund
Sverige

Oppdretter
Christina Höglund
Sverige

2 5116 Katchinas Posh Design Pomeranian
Eier

Irlin Mai Elleri
Norge

Oppdretter
Irlin Mai Elleri
Norge

3 5112 Aico Norsk Elghund Sort
Eier

Brynjar Jerpstad
Norge

Oppdretter
Stig Johnny Smistad
Norge

4 5119 Al Mozel Demiyah Musume Shiba
Eier

Wenche Øverland
Norge

Oppdretter
Wenche Øverland, Øverland Per Øivind
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 6/4 Koskelo, Arja
1 1623 Seabiscuit Del Wanhelsing Dvergdachshund Strihåret
Eier

Wenja Rui
Norge

Oppdretter
Gabriell Pascarella
Italia

2 2043 Fanta's Brand Manhatten Skyline Beagle
Eier

Faruk Mujanic
Norge

Oppdretter
A S Krylova
Russland

3 1605 Absint Av Larhjelm Dachshund Strihåret
Eier

Lars Hjelmtvedt
Norge

Oppdretter
Lars Hjelmtvedt
Norge

4 2087 Pate Finsk Støver
Eier

Eija Broman
Finland

Oppdretter
Eija Broman
Finland

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 6/4 valp
1 5087 Minstemann's Tusen Og En Natt Dachshund Langhåret
Eier

Anita Solberg
Norge

Oppdretter
Anita Solberg, Solberg Åge
Norge

2 5091 Wervest's N-dixi Dvergdachshund Strihåret
Eier

Vera Vestby
Norge

Oppdretter
Vera Vestby
Norge

3 5088 Wenja's Noah Dvergdachshund Korthåret
Eier

Anita Solberg
Norge

Oppdretter
Wenja Rui
Norge

4 5089 Lykkegjengens Only Olivia Av Eiras Dvergdachshund Langhåret
Eier

Eirin Bøkset
Norge

Oppdretter
Cathrine Beth Johansen, Johansen Ken Edvard
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 7 Illukka, Tiina
1 0641 Skarsemsløkkja's Larris Vorstehhund Strihåret
Eier

Birgit Westgård
Norge

Oppdretter
Jan Løkken, Løkken Siv
Norge

2 0578 Inspirations Il Vino Fantastico Bracco Italiano
Eier

Hans-ole Stenbro

Oppdretter
Lars Nilsson
Sverige

3 0586 Renslingans Chester Drentsche Patrijshond
Eier

Karin Ramström
Sverige

Oppdretter
Elisabeth Gilek
Sverige

4 0608 Starmix Harley Davidson Irsk Setter
Eier

Therese Weckenberg
Sverige

Oppdretter
Therese Weckenberg, Monica Norberg
Sverige

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 8 Björkman, Helene
1 2403 Aquafortis Kamikaze Portugisisk Vannhund
Eier

Runi Kristiansen
Norge

Oppdretter
Runi Kristiansen
Norge

2 2257 Rudskog's Best Wish Flat Coated Retriever
Eier

Eirin Bekkelien Stenbro
Norge

Oppdretter
Eirin Bekkelien Stenbro
Norge

3 2157 Bidziil John Chesapeake Bay Retriever
Eier

Myhrstad, Helge
Norge

Oppdretter
Bade, Isa Miranda
Tyrkia

4 2383 Tollergrenda's X-mas Winther Dream Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Eier

Christine Høiden
Norge

Oppdretter
Nina Jørgensen
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 8 valp
1 5128 Fambia Baron Mcpharon Flat Coated Retriever
Eier

Kjell Arne Sætre

Oppdretter
Ronny Samnøen, Holte Marita Irene
Norge

2 5140 I'll Always Love U Fra Vakre Meløy Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Eier

Marita Spigseth
Norge

Oppdretter
Marita Spigseth
Norge

3 5124 Cocoline Getting Goosebumps Engelsk Springer Spaniel
Eier

Lise Kolstad Tromsdal
Norge

Oppdretter
Lise Kolstad Tromsdal, Kolstad Hilde Jorunn
Norge

4 5122 Trismatos Statue Of Liberty Cocker Spaniel
Eier

Anita Midtlie
Norge

Oppdretter
Trine Svartås
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 9 Hübenthal, Rodi
1 1012 El'mambee's Cold Play Pekingeser
Eier

Brit Varhaug
Norge

Oppdretter
Brit Varhaug
Norge

2 0802 Blendverk's Drops Of Joy Chinese Crested
Eier

Andersen,adriane
Norge

Oppdretter
Cornelia Sofie Undheim, Undheim Karin Sofie
Norge

3 0832 Sjarmtrollet's Livselsker Dvergpuddel
Eier

Anne Mette Sletthaug
Norge

Oppdretter
Ann-mari Hattmyr
Norge

4 0857 Zecudas Xfactor Fransk Bulldog
Eier

Sonja Tørres
Norge

Oppdretter
Merethe Gjersrud, Gjersrud Gunnar
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 9 valp
1 5046 Tza-ma's Perfect Design Lhasa Apso
Eier

Ranja B. Ørnes
Norge

Oppdretter
Morten Sterri, Sterri Eli Pedersen
Norge

3 5062 Dhoki Apsos Inspirational Dream Tibetansk Terrier
Eier

Maria F. Brunell
Norge

Oppdretter
Maria F. Brunell, Brunell Bente F.
Norge

4 5029 Make-a-wish Du Grand Fresnoy Boston Terrier
Eier

Tarja Tuulikki Aabø
Norge

Oppdretter
Marie-helene Combis
Frankrike

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 10 Rajic, Branislav
1 2495 St Finnian Gaia Skotsk Hjortehund
Eier

Eva Svendsen
Norge

Oppdretter
Ane Lid Lerheim
Norge

2 2425 Gilthoniel's Touched By Chance Afghansk Mynde
Eier

Ingunn Rina Riddervold Heimdal
Norge

Oppdretter
Ingunn Rina Riddervold Heimdal
Norge

3 2451 Cormacs Tariq Irsk Ulvehund
Eier

Odd Myhre
Norge

Oppdretter
Odd Myhre
Norge

4 2490 Courtborne Sinaxs Antilla Saluki
Eier

Geir Tore Land
Norge

Oppdretter
Steinar Hoff
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 10 valp
1 5144 Japejukan Az´amica Azawakh
Eier

Kari-anne Jacobsen
Norge

Oppdretter
Japejukan
Finland

2 5146 Courtborne Goofy Whippet
Eier

Tove Vordal
Norge

Oppdretter
Kristin Hoff, Lien Jørgen Courtborne, Hoff Steinar, Hoff Rita
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Beste veteran, dag 1 Ramey-Leblanc, Kim
1 0749 Wimi Chilita Av Lay-ia Chihuahua Korthåret
Eier

Mai Lis Anderssen
Norge

Oppdretter
Sonja Hyldmo
Sverige

2 1173 Sagaland's Å-chevy Tibetansk Spaniel
Eier

Sonja Dramstad
Norge

Oppdretter
Gerd Strand
Norge

3 0913 Stings Velour In Black To Matrix Lhasa Apso
Eier

Birgitte Sperle
Norge

Oppdretter
Ingela Löfgren
Sverige

4 0467 Kerzmin's Biagiotti Kerry Blue Terrier
Eier

Camilla Midthjell Bakk
Norge

Oppdretter
Sergiy Vyazmin
Norge

Beste veteran, dag 2 Ramey-Leblanc, Kim
1 2010 Okami's Just Talk About Alva Siberian Husky
Eier

Helena Skoglund
Sverige

Oppdretter
Helena Skoglundh Lidberg
Sverige

2 1714 Mesmerizing Made In Heaven Faraohund
Eier

Simon Tien Hansen
Norge

Oppdretter
Ann Moring
Finland

3 1726 Polararvets Arvas Finsk Lapphund
Eier

Suzette Joiris Klingenberg
Norge

Oppdretter
Anita Jönsson
Sverige

4 1496 St. Kilda's Legend In Time Shetland Sheepdog
Eier

Wenche Finberg
Norge

Oppdretter
Laila Lauritzen
Norge

Beste avlsklasse, dag 1 Heikkinen-Lehkonen, Paula
1 1126 Saffron Sherhy Only 4 North Exotic Shih Tzu
Eier

Kjersti Sollien Iversen
Norge

Oppdretter
I Cherkasova
Russland

Beste avlsklasse, dag 2 Bister, Soile
1 2491 Courtborne Sinaxs Antilla Saluki
Eier

Geir Tore Land
Norge

Oppdretter
Steinar Hoff
Norge

2 9007 Allfirdas Isheena Fial Whippet
Eier

Elin Rødde
Norge

Oppdretter
Tommy Ingebrigtsen
Norge

Beste oppdretter, dag 1 Bister, Soile
1 Sjarmtrollet Ann-mari Hattmyr - Norge
2 Idyllium Marthe Dalen - Norge
3 Rabben's Halvor Sigfridstad - Norge
4 Little Jade Helen Grongstad, Grongstad Johnny - Norge
Beste oppdretter, dag 2 Heikkinen-Lehkonen, Paula
1 Aquafortis Runi Kristiansen - Norge
2 Larhjelm Lars Hjelmtvedt - Norge
3 Winton Vanja E Trøbakk Sliwa, Hassel Dag Harald - Norge
4 Sinaxs Steinar Hoff - Norge
Beste norske rase, dag 2 Hübenthal, Wera
1 2082 Hagheimen's Tara Dunker
Eier

Per Helge Kjønnås Andersen
Norge

Oppdretter
Morten Gaathaug
Norge

2 1857 Skaidi Norsk Elghund Sort
Eier

Kamilla Engen
Norge

Oppdretter
Marius Rønningen
Norge

3 1868 Værøy-drotten Av Vollakloa Norsk Lundehund
Eier

Solvor Melum
Norge

Oppdretter
Dagrunn Mæhlen
Norge

4 1838 Cascilius Bobbo Made Brilliant Norsk Buhund
Eier

Olaf Haarberg

Oppdretter
Bjørg Helgesen
Norge

Beste juniorhandler 10-13 år, dag 1
1 1275 Andreas M Røstberg 2005 6422 Molde
2 1274 Svein-thore Ulleberg-bøhmer 2004 2030 Nannestad
3 1280 Carmen Dønheim Hoseth 2003 6011 Ålesund
4 1276
Beste juniorhandler 14-17 år, dag 1
1 1286 Nanette Berge Karlsen 2002 7290 Støren
2 1289 Julia Sofie Sørum Bjørklund 2000 9046 Oteren
3 1284 Tea Lund Sjølstad 2003 1940 Bjørkelangen
4 1288 Andrea Bakke Dalseth 2000 6011 Ålesund
Beste juniorhandler 10-13 år, dag 2
1 2706 Andreas M Røstberg 2005 6422 Molde
2 2704 Nathalie Munkvold 2004 8520 Ankenes
3 2709 Svein-thore Ulleberg-bøhmer 2004 2030 Nannestad
4 2708 Janina Grøvslien 2004 1788 Halden
Beste juniorhandler 14-17 år, dag 2
1 2712 Julia Sofie Sørum Bjørklund 2000 9046 Oteren
2 2715 Nanette Berge Karlsen 2002 7290 Støren
3 2714 Helle Haugen Lund 2000 7081 Sjetnemarka
4 2717 Rikke Gunnes 2000 7290 Støren
Utviklet av: