13.05 - 14.05.2017

Norsk Kennel Klub

Best in show Engh, Espen
1 1300 Statesman Miss Divine Amerikansk Cocker Spaniel
Eier

Vibeke Paulsen
Norge

Oppdretter
Vibeke Paulsen
Norge

2 0805 Aedan Talk Of The Devil Toy Puddel
Eier

Christina Johansson
Norge

Oppdretter
Mrs B Godfrey
Storbritannia

3 0241 Ukkonen Av Vintervidda Finsk Lapphund
Eier

Christian Lauluten
Norge

Oppdretter
Christian Lauluten
Norge

4 1134 Riesen Monamis Rock Solid Riesenschnauzer Sort
Eier

Stine Andersen
Norge

Oppdretter
Mona Karin Ullaug
Norge

Best in show valp
1 5047 Nordlandia Danes Sputnik Grand Danois
Eier

Elisabeth Bugge Olsen
Norge

Oppdretter
Rasmus Og Johan Ottersten
Sverige

2 5064 Whizzbang's Talk To A Star Flat Coated Retriever
Eier

Elin Kipperberg
Norge

Oppdretter
Dorte Jensen
Danmark

3 5071 Utzon's Moet Imperial Whippet
Eier

Steffen Strøm

Oppdretter
Jorunn Synnøve Jenssen, Syrdal Elisabeth, Jenssen Ivan
Norge

4 5025 Bikkjehaugen's Annabelle Bichon Havanais
Eier

Ole Andreas Nygård
Norge

Oppdretter
Ole Andreas Nygård, Nygård Randi Helene
Norge

Gruppe 1 Asnaghi, Ferdinando
1 0089 Carnac's Magnificent Miranda Schapendoes
Eier

Ellen Stene Bakke
Norge

Oppdretter
Gunilla Skallman
Sverige

2 0107 Orreknuppen's Very Special Shetland Sheepdog
Eier

Inger Krogstad
Norge

Oppdretter
Inger Krogstad
Norge

3 0082 Lisel Witte Duivels Domein Hvit Gjeterhund
Eier

Anne Skei
Norge

Oppdretter
Chris Vanherck Mevrouw
Belgia

4 0044 Accalon Peace Of Cake Briard
Eier

Bjørg Frøland
Norge

Oppdretter
Eva Johansson
Sverige

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 1 valp
1 5006 Lynnet's Follow That Dream Shetland Sheepdog
Eier

Kari Solbakken
Norge

Oppdretter
Kari Solbakken
Norge

2 5002 Be Kissable Actis Poland Collie Langhåret
Eier

Anne Ingeborg Halsbog
Norge

Oppdretter
Elwira Zasun
Polen

3 5001 Hippie Royale Minka Briard
Eier

Cathrine Plischewski
Norge

Oppdretter
Annika Bylin
Sverige

4 5004 Kimy Av Quantos Schäferhund Normalhår
Eier

Sonja Tørres
Norge

Oppdretter
Tor W Johansen, Jensen Inger Lise
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 2 Tevalin, Kirsi
1 1134 Riesen Monamis Rock Solid Riesenschnauzer Sort
Eier

Stine Andersen
Norge

Oppdretter
Mona Karin Ullaug
Norge

2 0981 Rambull's Quarterflash Bullmastiff
Eier

Mary Heli
Norge

Oppdretter
Mary Heli
Norge

3 1115 Bikkjehaugen's Firestone Newfoundlandshund
Eier

Ole Andreas Nygård
Norge

Oppdretter
Ole Andreas Nygård, Nygård Randi Helene
Norge

4 1149 Precious Hug Vata Style Shar Pei
Eier

Arne Foss

Oppdretter
Chrisanthi Leventaki
Hellas

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 2 valp
1 5047 Nordlandia Danes Sputnik Grand Danois
Eier

Elisabeth Bugge Olsen
Norge

Oppdretter
Rasmus Og Johan Ottersten
Sverige

2 5049 Nox Av Ipso Rottweiler
Eier

Rita Røsberg
Norge

Oppdretter
Rita Røsberg, Finneid Thomas
Norge

3 5043 Viva La Vida Av Hiselfoss Berner Sennenhund
Eier

Bente Risto Holmen
Norge

Oppdretter
Gro Solberg
Norge

4 5052 Queen Mary Wielkopolski Bernardyn Sankt Bernhardshund Korthåret
Eier

Line Gylland
Norge

Oppdretter
Magdalena Kubacha
Polen

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 3 Steen, Petter
1 1153 Rabben's Quarterback Airedale Terrier
Eier

Halvor Sigfridstad
Norge

Oppdretter
Halvor Sigfridstad
Norge

2 1217 Curiosity Gallant Game Silky Terrier
Eier

Astrid Irene Halseth
Norge

Oppdretter
Kristina Heinonen
Finland

3 1206 Shyloch Qayenne Kerry Blue Terrier
Eier

Janne Nervik
Norge

Oppdretter
Helge Kvivesen
Norge

4 1172 Kadelly's C'mon Talk Cairn Terrier
Eier

Veslemøy Grønstad

Oppdretter
Veslemøy Grønstad, Grønstad Dag Arne
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 3 valp
1 5059 Miraristaff Seraph Staffordshire Bull Terrier
Eier

Gretelill Vågsæther
Norge

Oppdretter
Mette Grøntoft, Øien Vegard
Norge

2 5054 Trøndercairn's Wizzard Of Oz Cairn Terrier
Eier

Wibeke Karlsen
Norge

Oppdretter
Wibeke Karlsen, Stormoen Torbjørn
Norge

3 5058 Silkiblue's Sweet Dream Silky Terrier
Eier

Vibeke Bergfall Letnes
Norge

Oppdretter
Vibeke Bergfall Letnes
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 5 Fiszdon, Katarzyna
1 0241 Ukkonen Av Vintervidda Finsk Lapphund
Eier

Christian Lauluten
Norge

Oppdretter
Christian Lauluten
Norge

2 0397 Kenshin Go Sagara Oonakasou Shiba
Eier

Christen Lang
Norge

Oppdretter
Kazuo Onaka
Japan

3 0205 Estava Rain Looking For Action American Akita
Eier

Friedrich Birkmar
Norge

Oppdretter
Friedrich Birkmar
Norge

4 0233 Bazinga Behold The Dragon's Inferno Faraohund
Eier

Simon Tien Hansen
Norge

Oppdretter
Simon Tien Hansen
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 5 valp
1 5020 Tiny Jewels' Light Up The Stars Pomeranian
Eier

Dag Løken
Norge

Oppdretter
Dag Løken
Norge

2 5022 Catch My Spirit's First Lady Samojedhund
Eier

Kristin Lundin Lauritzen
Norge

Oppdretter
Kristin Lundin Lauritzen, Lauritzen Lars Erik
Norge

3 5017 Eerondaali Gossip Girl Keeshond
Eier

Kjetil Skalstad
Norge

Oppdretter
Petri Turunen
Finland

4 5019 Nestor Norsk Elghund Grå
Eier

Tina Venn Krogstad
Norge

Oppdretter
Sivert Ola Bomo
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 6/4 Nymark, Per-Harald
1 0444 Streif Av Harafjell Dunker
Eier

Sheila Rao
Norge

Oppdretter
Bård Ørbak- Larsen
Norge

2 0173 Absint Av Larhjelm Dachshund Strihåret
Eier

Lars Hjelmtvedt
Norge

Oppdretter
Hjelmtvedt Lars
Norge

3 0185 Wervest's Ty Dvergdachshund Strihåret
Eier

Vera Vestby
Norge

Oppdretter
Vera Vestby
Norge

4 0461 Shavano's One And Only Barrak Rhodesian Ridgeback
Eier

Hanne Neergaard
Norge

Oppdretter
Neergaard Hanne Og John Anders
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 6/4 valp
1 5010 Örnbergets Zoom Dachshund Langhåret
Eier

Anna Carina Klokhaug
Norge

Oppdretter
Rhodin, Elisabeth/ Rohdin, Jill
Sverige

2 5014 Wervest's N-dixi Dvergdachshund Strihåret
Eier

Vera Vestby
Norge

Oppdretter
Vera Vestby
Norge

3 5011 Minstemann's Q Dvergdachshund Korthåret
Eier

Anita Solberg
Norge

Oppdretter
Anita Solberg, Solberg Åge
Norge

4 5009 After Midnight V.d. Mibaf`s Hoeve Dachshund Korthåret
Eier

Irene Krogstad
Norge

Oppdretter
Lammy Hammelink
Nederland

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 7 Nymark, Per-Harald
1 1270 Giddes J Tarra Engelsk Setter
Eier

Brynjar Holmli
Norge

Oppdretter
Anders Gidlund
Sverige

2 1285 Ronja Kleiner Münsterländer
Eier

Jorunn Lid
Norge

Oppdretter
Terje Christensen
Norge

3 1294 Mimmtrix Virginia Af Susan Weimaraner Korthåret
Eier

Maria Huseby
Norge

Oppdretter
Mimmi Erixon
Sverige

4 1277 Pilegrimsledens Zara Gammel Dansk Hønsehund
Eier

Anja Karoline Fjellvang
Norge

Oppdretter
Tungen Alice
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 8 Siil, Inga
1 1300 Statesman Miss Divine Amerikansk Cocker Spaniel
Eier

Vibeke Paulsen
Norge

Oppdretter
Vibeke Paulsen
Norge

2 1427 Tajmadoran India Portugisisk Vannhund
Eier

Heini Käpynen
Finland

Oppdretter
Eija Suomela
Finland

3 1394 Lemonys Jaffa Labrador Retriever
Eier

Kari Henie
Norge

Oppdretter
Kari Henie
Norge

4 1312 Westaway Don't You Forget About Me Engelsk Springer Spaniel
Eier

Stig Arne Kjellevold
Norge

Oppdretter
Stig Arne Kjellevold, Bjerklund Frank W
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 8 valp
1 5064 Whizzbang's Talk To A Star Flat Coated Retriever
Eier

Elin Kipperberg
Norge

Oppdretter
Dorte Jensen
Danmark

2 5062 Lordsett Amaretto Slush Engelsk Springer Spaniel
Eier

Lise Kolstad Tromsdal
Norge

Oppdretter
Katarzyna Ksiazek
Polen

3 5067 Praxtar's Ooh La La Lagotto Romagnolo
Eier

Torhill Heidi Ludvigsen
Norge

Oppdretter
Torhill Heidi Ludvigsen
Norge

4 5068 Tollca's Cassiopeia Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Eier

Karoline Desiré B. Schjerverud
Norge

Oppdretter
Petra Nilsson
Sverige

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 9 Jevne, Frode
1 0805 Aedan Talk Of The Devil Toy Puddel
Eier

Christina Johansson
Norge

Oppdretter
Mrs B Godfrey
Storbritannia

2 0647 Straight Fire Push The Luck Malteser
Eier

Laila Westeng
Norge

Oppdretter
Axelsson Elisabeth Og Axel
Sverige

3 0549 Idyllium's Showstopper Chihuahua Langhåret
Eier

Marthe Dalen
Norge

Oppdretter
Marthe Dalen
Norge

4 0750 Catwalk Fairplay Stor Puddel
Eier

Annette Holmseth

Oppdretter
Wenche Knudtzen
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 9 valp
1 5025 Bikkjehaugen's Annabelle Bichon Havanais
Eier

Ole Andreas Nygård
Norge

Oppdretter
Ole Andreas Nygård, Nygård Randi Helene
Norge

2 5037 Skazka Imandri Shokolad Shih Tzu
Eier

Signe Skår
Norge

Oppdretter
Anna Skurtova
Russland

3 5026 Accuro's Xmas Edin Boston Terrier
Eier

Cathrina Hell Lykke

Oppdretter
Lykke Cathrina Hell
Norge

4 5027 Chidelia Wannabe Chihuahua Langhåret
Eier

Lene Nordås Kalleklev
Norge

Oppdretter
Lene Nordås Kalleklev
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 10 Siil, Inga
1 1478 Stoneville Who's Better Who's Best Polsk Mynde
Eier

Helena M Håkansson
Sverige

Oppdretter
Tomislav Klemencic
Kroatia

2 1475 Idefix Phoenix Italiensk Mynde
Eier

Regine Jensen
Norge

Oppdretter
Ida Edvardsen
Norge

3 1537 Courtborne Sagittarius Whippet
Eier

Kristin Hoff
Norge

Oppdretter
Kristin Hoff, Lien Jørgen Courtborne, Riberg Mona, Hoff Rita, Hoff Steinar
Norge

4 1481 Sinaxs Damir Saluki
Eier

Jorunn Land
Norge

Oppdretter
Geir Tore Land, Karlsen Kenneth
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Beste veteran, dag 1 Engh, Espen
1 0641 Stings Velour In Black To Matrix Lhasa Apso
Eier

Birgitte Sperle
Norge

Oppdretter
Ingela Löfgren
Sverige

2 0775 Sagaland's Å-chevy Tibetansk Spaniel
Eier

Sonja Dramstad
Norge

Oppdretter
Gerd Strand
Norge

3 0370 Tiny Jewels' Mad About Chanel Pomeranian
Eier

Dag Løken
Norge

Oppdretter
Dag Løken
Norge

4 0455 Soletrader Trick Or Treat Petit Basset Griffon Vendeen
Eier

Anders Tunold-hanssen
Norge

Oppdretter
G Robertson
Storbritannia

Beste veteran, dag 2 Engh, Espen
1 1402 Lapinlumon Hesperus Lagotto Romagnolo
Eier

Siv Christine Bækken
Norge

Oppdretter
Sarah Kathrine Brandes
Sverige

2 1486 Courtborne Sinaxs Antilla Saluki
Eier

Geir Tore Land
Norge

Oppdretter
Steinar Hoff
Norge

3 1340 Almanza Such A Good Life Flat Coated Retriever
Eier

Anne-berith Waskaas
Norge

Oppdretter
Ragnhild Ulin
Sverige

4 1324 Nimblewhit Winter Affair Engelsk Springer Spaniel
Eier

Wenche Søreide
Norge

Oppdretter
Per Løkken
Norge

Beste avlsklasse, dag 1 McCarry-Beattie, Rita
1 0558 Idyllium's Cookies'n Cream Chihuahua Langhåret
Eier

Marthe Dalen
Norge

Oppdretter
Marthe Dalen
Norge

Beste avlsklasse, dag 2 Asnaghi, Ferdinando
1 1104 Skipper's All Right Newfoundlandshund
Eier

Ole Andreas Nygård
Norge

Oppdretter
Bela Siklosi
Ungarn

Beste oppdretter, dag 1 Asnaghi, Ferdinando
1 Sagaland Sonja Dramstad, Strand Gerd - Norge
2 North Sheltie Anne Mette Sandvoll Haugstvedt, Haugstvedt Rune, Jansson Siv, Fredriksen Ivar - Norge
3 Idyllium Marthe Dalen - Norge
4 Polarhiet Nina Kristin Eggen - Norge
Beste oppdretter, dag 2 Beattie, Colm
1 Kvasneset Anja Roiha Sunde Haugen - Norge
2 Bikkjehaugen Ole Andreas Nygård, Nygård Randi Helene - Norge
3 Aquafortis Runi Kristiansen - Norge
4 Rabben Halvor Sigfridstad - Norge
Beste norske rase, dag 1 Steen, Petter
1 0444 Streif Av Harafjell Dunker
Eier

Sheila Rao
Norge

Oppdretter
Bård Ørbak- Larsen
Norge

2 0312 Karpaasin Kitty Norsk Elghund Grå
Eier

Eirik Osborg Kvammen
Norge

Oppdretter
Erkki Antila
Finland

3 0324 Rønninglia's Ask Norsk Elghund Sort
Eier

Knut Olav Mellemsæter
Norge

Oppdretter
Nils Haugen
Norge

4 0335 Midnattsol Min Norsk Lundehund
Eier

Christen Lang
Norge

Oppdretter
Susan Taylor
Usa

Beste juniorhandler 10-13 år, dag 1
1 0912 Carmen Dønheim Hoseth 2003 6011 Ålesund
2 0913 Svein-thore Ulleberg-bøhmer 2004 2030 Nannestad
3 0915 Emma Hagren 2004 2040 Kløfta
4 0917 Silje Skindlo 2004 2040 Kløfta
Beste juniorhandler 14-17 år, dag 1
1 0921 Susann Omholt Nikolaisen 1999 3031 Drammen
2 0918 Andrea Bakke Dalseth 2000 6011 Ålesund
3 0919 Mariann Omholt Nikolaisen 2002 3031 Drammen
4 0926 Rikke Gunnes 2000 7290 Støren
Beste juniorhandler 10-13 år, dag 2
1 1549 Andreas M Røstberg 2005 6422/molde
2 1545 Carmen Dønheim Hoseth 2003 6011 Ålesund
3 1548 Emma Hagren 2004 2040 Kløfta
4 1550 Silje Skindlo 2004 2040 Kløfta
Beste juniorhandler 14-17 år, dag 2
1 1558 Nanette Berge Karlsen 2002 7290 Støren
2 1554 Susann Omholt Nikolaisen 1999 3031 Drammen
3 1552 Julia Sofie Sørum Bjørklund 2000 9046 Oteren
4 1555 Andrea Bakke Dalseth 2000 6011 Ålesund
Utviklet av: