18.02 - 19.02.2017

Norsk Kennel Klub

Best in show Almgren, Hans
1 1931 Shyloch Statement Kerry Blue Terrier
Eier

Helge Kvivesen
Norge

Oppdretter
Helge Kvivesen
Norge

2 1119 Aedan Talk Of The Devil Toy Puddel
Eier

Christina Johansson
Norge

Oppdretter
Mrs B Godfrey
Storbritannia

3 0489 Cabaka's Crazy About Mary Samojedhund
Eier

Kristin Lundin Lauritzen
Norge

Oppdretter
Gitte Morell
Danmark

4 0027 Alistair's Teach Me Tiger Bearded Collie
Eier

Johan Andersson
Sverige

Oppdretter
Johan Andersson & Nina Lönner Andersson
Sverige

Gruppe 1 Stafberg, Carl-Gunnar
1 0027 Alistair's Teach Me Tiger Bearded Collie
Eier

Johan Andersson
Sverige

Oppdretter
Johan Andersson & Nina Lönner Andersson
Sverige

2 0003 Redqliff's Heavy Competition Australian Kelpie
Eier

Arild Berntsen
Norge

Oppdretter
Anne Elisabeth Herøy
Norge

3 0207 Bojojamile Behind The News Welsh Corgi Pembroke
Eier

Mr.r.h.&mrs.v.j. Hutton
Australia

Oppdretter
Mr.r.h. & Mrs.v.j.hutton
Australia

4 0186 Joyland's Magic Ambition Shetland Sheepdog
Eier

Finn Helge Olsen
Norge

Oppdretter
Gro Svandalsflona
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 2 Eikeseth, Wenche
1 1526 Torro V Rusticana Boxer
Eier

Dag Olav Glemminge
Norge

Oppdretter
I J Rusticus
Nederland

2 1802 Santomard Basic Joker Sankt Bernhardshund Langhåret
Eier

Anne Brita Prøven Tangen
Norge

Oppdretter
Sandra English
Irland

3 1587 Red Sparrow's Big Country Dvergpinscher
Eier

Anette Vabø-andersen
Norge

Oppdretter
Baturina Marko
Kroatia

4 1678 Devine Cornelia From Big Boys Club Engelsk Mastiff
Eier

Liszewska, Marzenna Anna
Norge

Oppdretter
Liszewska Marzenna Anna
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 3 Lehtonen, Vesa
1 1931 Shyloch Statement Kerry Blue Terrier
Eier

Helge Kvivesen
Norge

Oppdretter
Helge Kvivesen
Norge

2 1899 Fransin Minnie Mouse Fox Terrier Ruhåret
Eier

Francesca Cassin
Italia

Oppdretter
Francesca Cassin
Italia

3 1988 Beautystaff's Dark And Handsome Staffordshire Bull Terrier
Eier

Marius Andre Ulriksen Lundemo

Oppdretter
Tone Gottliebsen Puggaard
Norge

4 2058 Camparis Hollywood Hills Yorkshire Terrier
Eier

Patrizia Casadei
Italy

Oppdretter
Markus Ackermann
Germany

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 5 Foss, Arne
1 0489 Cabaka's Crazy About Mary Samojedhund
Eier

Kristin Lundin Lauritzen
Norge

Oppdretter
Gitte Morell
Danmark

2 0384 Kimura's Peer Gynt Norsk Buhund
Eier

Kathrine Øksnevad Lindstrøm
Norge

Oppdretter
Kathrine Øksnevad Lindstrøm
Norge

3 0462 Victory's Flame Luxury Man Pomeranian
Eier

Kjell Rune Røstberg

Oppdretter
V.a Vorobyeva
Russland

4 0258 Risan Gårdens Neymar Eurasier
Eier

Maria Andersson
Sverige

Oppdretter
Karin Hallgren
Sverige

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 6/4 Tast, Harry
1 2200 Soletrader Trick Or Treat Petit Basset Griffon Vendeen
Eier

Anders Tunold-hanssen
Norge

Oppdretter
G Robertson
Storbritannia

2 2091 Castelpetroio Luppolo Dachshund Strihåret
Eier

Susanne Segersten
Sverige

Oppdretter
Oliva Conti
Italia

3 2239 Bovijo She's A Mystery Rhodesian Ridgeback
Eier

Hanne Neergaard
Norge

Oppdretter
C Torr
Storbritannia

4 2143 Fanta's Brand Manhatten Skyline Beagle
Eier

Faruk Mujanic
Norge

Oppdretter
A S Krylova
Russland

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 7 Andersen, Per Kristian
1 0523 Inspirations Il Vino Fantastico Bracco Italiano
Eier

Hans-ole Stenbro

Oppdretter
Lars Nilsson
Sverige

2 0546 Lokkeberget's Igor Kleiner Münsterländer
Eier

Pål Thoresen
Norge

Oppdretter
Pål Thoresen
Norge

3 0526 Spectrolite's American Ice Man Braque Du Bourbonnais
Eier

Satu Savolainen-pulli
Finland

Oppdretter
Rasinpää Minna & Rasinpää Veli-pekka
Finland

4 0578 La-gaisa Vorstehhund Strihåret
Eier

Cintia A Gollner
Norge

Oppdretter
Toril Weum Ekjord
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 8 Stafberg, Carl-Gunnar
1 2458 Cha's Lars Min Buse Labrador Retriever
Eier

Gerd Ingebjørg Hansen
Norge

Oppdretter
Gerd Ingebjørg Hansen
Norge

2 2265 Statesman Miss Divine Amerikansk Cocker Spaniel
Eier

Vibeke Paulsen
Norge

Oppdretter
Vibeke Paulsen
Norge

3 2413 Vestafjell's Elles Daddy's Boy Golden Retriever
Eier

Laila Miljeteig Otterstad
Norge

Oppdretter
Laila Miljeteig Otterstad
Norge

4 2527 Aquafortis Eros Portugisisk Vannhund
Eier

Ragnhild Bjørnstad
Norge

Oppdretter
Runi Kristiansen
Norge

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 9 Svarstad, Birgitta
1 1119 Aedan Talk Of The Devil Toy Puddel
Eier

Christina Johansson
Norge

Oppdretter
Mrs B Godfrey
Storbritannia

2 0628 Showteam's Caramel Boston Terrier
Eier

Lena Karlsson
Sverige

Oppdretter
Lena Karlsson
Sverige

3 0871 Whisborne Touch Me Lhasa Apso
Eier

Ulltveit -moe Annika
Sverige

Oppdretter
Annika O. Harald Ulltveit-moe
Sverige

4 0584 Kamians Here Comes The Hero Bichon Frisé
Eier

Wivi-anne Olsen
Norge

Oppdretter
Ana Vladimirov
Serbia

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Gruppe 10 Holm, Marianne
1 1221 Lilac Wind Jeanne-d' Arc Skotsk Hjortehund
Eier

Elizabeth Nordhammer
Norge

Oppdretter
Friedrich Florent
Frankrike

2 1251 Showline Scanorama Whippet
Eier

Knut Fr Blütecher
Norge

Oppdretter
Knut Fr Blütecher
Norge

3 1147 Canis Venetici Gimbaya Azawakh
Eier

Ludmilla Koslow
Sverige

Oppdretter
Svetlana Starchenkova
Latvia

4 1225 Randeros Melquiades Spansk Galgo
Eier

Ursula Naess Evje
Sverige

Oppdretter
Ramos Burches, Gemma
Estland

Vis alle BIR/BIM i gruppen
Beste veteran, dag 1 Almgren, Hans
1 0874 Stings Velour In Black To Matrix Lhasa Apso
Eier

Birgitte Sperle
Norge

Oppdretter
Ingela Löfgren
Sverige

2 0465 Braveheart Pomclassic Av Vestvarden Pomeranian
Eier

Stephen Mcquiston

Oppdretter
Helge Aasmul
Norge

3 1036 Arctic Roses Fashionably Dressed Shih Tzu
Eier

Anne Britt Mailund

Oppdretter
Anne Britt Mailund
Norge

4 0139 Carnac's X-man Schapendoes
Eier

Gunilla Skallman
Sverige

Oppdretter
Gunila Skallman
Norge

Beste veteran, dag 2 Almgren, Hans
1 2498 Lapinlumon Hesperus Lagotto Romagnolo
Eier

Siv Christine Bækken
Norge

Oppdretter
Sarah Kathrine Brandes
Danmark

2 2359 Flat Garden's Sverre X V I I I Flat Coated Retriever
Eier

Kjersti Jensen
Norge

Oppdretter
Thorsen, Finn Arild

3 1778 Kimura's Kunta Kinte Rottweiler
Eier

Erik Marthinussen
Norge

Oppdretter
Terje Lindstrøm
Norge

4 1891 Zivotny's Jitka Nadherna Cesky Terrier
Eier

Berit Maaby
Norge

Oppdretter
Maaby, Kai

Beste avlsklasse, dag 1 Pehar, Tino
1 1071 Sagaland's B-august X I I Tibetansk Spaniel
Eier

Sonja Dramstad
Norge

Oppdretter
Gerd Strand
Norge

2 0716 Idyllium's Cookies'n Cream Chihuahua Langhåret
Eier

Marthe Dalen
Norge

Oppdretter
Marthe Dalen
Norge

3 1037 Shih-bi-chow's Exclusive Design Shih Tzu
Eier

Signy Karin Elvesveen
Norge

Oppdretter
Violetta Hart
Norge

Beste avlsklasse, dag 2 Eriksson, Eva
1 1731 Skipper's All Right Newfoundlandshund
Eier

Ole Andreas Nygård
Norge

Oppdretter
Bela Siklosi
Ungarn

2 1991 Winningmood With Dalstaff Staffordshire Bull Terrier
Eier

Katrine Westerby
Norge

Oppdretter
Ann Christin Nordby
Norge

3 9008 Torro V Rusticana Boxer
Eier

Dag Olav Glemminge
Norge

Oppdretter
I J Rusticus
Nederland

4 1788 Kimura's Mary Poppins Rottweiler
Eier

Kathrin Myhra
Norge

Oppdretter
Kathrine Øksnevad Lindstrøm
Norge

Beste oppdretter, dag 1 Svarstad, Birgitta
1 Sagaland Sonja Dramstad - Norge
2 Rajuma Gro Moe-gumø - Norge
3 Idyllium Dalen Marthe - Norge
4 Vintervidda Christian Lauluten - Norge
Beste oppdretter, dag 2 Pehar, Tino
1 Nobel Line Ingrid Wesenberg - Norge
2 Larhjelm Lars Hjelmtvedt - Norge
3 Aquafortis Runi Kristiansen - Norge
4 Wervest Vera Vestby - Norge
Beste norske rase, dag 1 Tast, Harry
1 0384 Kimura's Peer Gynt Norsk Buhund
Eier

Kathrine Øksnevad Lindstrøm
Norge

Oppdretter
Kathrine Øksnevad Lindstrøm
Norge

2 0389 Tahoe Norsk Elghund Grå
Eier

Vidar Klokseth
Norge

Oppdretter
Paul Åsmund Grandås Rokstad
Norge

3 0434 Løvheims Skjold Norsk Lundehund
Eier

Finn Lund
Norge

Oppdretter
Gerd Haugen
Norge

Beste norske rase, dag 2 Foss, Arne
1 2185 Trollfossens Tuva Dunker
Eier

Karl Jakob Høvik
Norge

Oppdretter
Knut Homdrom
Norge

Beste juniorhandler 10-13 år, dag 1
1 1453 Karianne Nyhus 2004 2900 Fagernes
2 1458 Irja Sofie Nyheim 2003 9010 Tromsø
3 1460 Andreas Myklebust Røstberg 6422 Molde
4 1455 Janina Grøvslien 2004 1788 Halden
Beste juniorhandler 14-17 år, dag 1
1 1472 Julia Sofie Sørum Bjørklund 2000 9046 Oteren
2 1461 Nanette Berge Karlsen 2002 7290 Støren
3 1466 Andrea Larsen 2001 4352 Kleppe
4 1464 Helene Myhrer 2001 1592 Våler I Østfold
Beste juniorhandler 10-13 år, dag 2
1 2608 Andreas Myklebust Røstberg 6422 Molde
2 2600 Karianne Nyhus 2004 2900 Fagernes
3 2607 Tea Lund Sjølstad 2003 1940 Bjørkelangen
4 2604 Sara-yasmine Isaksen 2004 1605 Fredrikstad
Beste juniorhandler 14-17 år, dag 2
1 2619 Julia Sofie Sørum Bjørklund 2000 9046 Oteren
2 2610 Sigrid Svingen 1999 3539 Flå
3 2615 Susann Omholt Nikolaisen 1999 3031 Drammen
4 2618
Utviklet av: